Logo Przewdonik Katolicki

Zasłużeni...

Lucyna Muniak
Fot.

W uznaniu wieloletniej pracy na rzecz Kościoła lokalnego ks. abp Henryk Muszyński przyznał cztery medale "Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej". Odznaczenia wraz z pamiątkowymi dyplomami wręczył ks. bp Wojciech Polak podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Modliszewku 17 lipca br. Uhonorowani zostali: Czesława i Eugeniusz Koperscy, Jan Mazur, Stanisław...

W uznaniu wieloletniej pracy na rzecz Kościoła lokalnego ks. abp Henryk Muszyński przyznał cztery medale "Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej".Odznaczenia wraz z pamiątkowymi dyplomami wręczył ks. bp Wojciech Polak podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Modliszewku 17 lipca br.
Uhonorowani zostali: Czesława i Eugeniusz Koperscy, Jan Mazur, Stanisław Stankowiak oraz dobroczyńca parafii pani Bente Titelstad z Norwegii.

Współpraca dla wspólnego dobra


Wszyscy uhonorowani cieszą się powszechnym szacunkiem parafian. W miarę swoich sił i możliwości pracują na rzecz Kościoła lokalnego. Wspierają kolejnych księży proboszczów parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Modliszewku modlitwą i doświadczeniem życiowym w kierowaniu parafią.
Czesława Koperska oraz Stanisław Stankowiak są członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Jan Mazur wraz ze wspomnianym Stanisławem Stankowiakiem pracują w Parafialnej Radzie Ekonomicznej. Oprócz tego pan Jan od wielu lat pomaga przy remontach kościoła. Współpracował z konserwatorami przy pracach renowacyjnych drewnianego kościoła, który uległ pożarowi. Później bezinteresownie i ofiarnie pracował przy budowie obecnej świątyni parafialnej. Pan Stanisław oprócz zaangażowania w prace Rad Parafialnych współtworzy od dziesięciu lat oprawę niedzielnej liturgii. Jako prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Łabiszynku zawsze służy radą i pomocą w czasie przeprowadzania wszelkich inwestycji budowlanych i remontowych w kościele. Wspólnie z Czesławą i Eugeniuszem Koperskimi nie zapominają o najbardziej potrzebujących mieszkańcach parafii. Z okazji świąt Wielkiejnocy i Bożego Narodzenia fundują paczki dla rodzin wielodzietnych i wspierają finansowo inne inicjatywy na rzecz dzieci. Ponadto pani Czesława jest przewodniczącą Koła Żywego Różańca, a także Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich. To dzięki szczodrości państwa Koperskich w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Modliszewku pojawiła się granitowa chrzcielnica, obraz św. Jakuba, a także ołtarz boczny z obrazem Miłosierdzia Bożego.
Równie dużo wspólnota w Modliszewku zawdzięcza Bente Titelstad z Bergen w Norwegii. Choć jest protestantką, to już od prawie trzydziestu lat wraz z przyjaciółmi wspiera parafię. Najpierw wsparła renowację drewnianego kościoła, później wydatnie uczestniczyła w organizowaniu pomocy przy budowie nowej świątyni. I choć budowa jest zakończona, to jednak nadal obejmuje troską i przyjaźnią zarówno kościół w Modliszewku, jak i mieszkających tu ludzi.
Wszyscy odznaczeni medalami "Zasłużony dla Archidiecezji Gnieźnieńskiej" podkreślali skromnie, że jest to dla nich niezwykłe wyróżnienie. Zapewniali też, że dopinguje ich ono do dalszej pracy na miarę swoich sił i możliwości.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki