Logo Przewdonik Katolicki

Z Benedyktem w przyszłość

ks. Maciej Szczepaniak
Fot.

Wkrótce święto patrona Europy, św. Benedykta. Mnich z Nursji - pomnik przed tamtejszą bazyliką widnieje na okładce "Przewodnika" - w trudnych czasach upadku moralności potrafił zasiać ziarno wolności i kultury opartej na modlitwie i pracy. Został uznany za prawdziwego budowniczego nowego świata i cywilizacji europejskiej. Wydaje się, że i nasz świat potrzebuje podobnych budowniczych....

Wkrótce święto patrona Europy, św. Benedykta. Mnich z Nursji - pomnik przed tamtejszą bazyliką widnieje na okładce "Przewodnika" - w trudnych czasach upadku moralności potrafił zasiać ziarno wolności i kultury opartej na modlitwie i pracy. Został uznany za prawdziwego budowniczego nowego świata i cywilizacji europejskiej.
Wydaje się, że i nasz świat potrzebuje podobnych budowniczych. O takich świadków modlono się 3 lipca w wielkopolskim Wieleniu, podczas koronacji figury Matki Bożej. Jej tytuł, Ucieczka Grzeszników, każdemu z nas daje nadzieję na lepsze życie, wolne od zła. Ale przypomina też, że z grzechu trzeba się uwalniać, trzeba się przed nim bronić, trzeba się mu sprzeciwiać.
Dajmy się prowadzić Duchowi Świętemu, który jest światłością naszych sumień. Dajmy się prowadzić Kościołowi i jego pasterzom. Wśród nich - Benedyktowi XVI.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki