Logo Przewdonik Katolicki

Nie musi być nudno

Tomasz Sawic
Fot.

Oferta spędzania przez uczniów wakacji poza domem jest niezwykle bogata; biura turystyczne kuszą propozycjami obozów i kolonii letnich krajowych i zagranicznych. Niestety, ze względu na ceny większość rodzin w Polsce ofert tych w ogóle nie bierze pod uwagę. Włocławskie placówki oświatowe i kulturalne przygotowały na wakacje wiele atrakcji. Caritas Diecezji Włocławskiej organizuje...

Oferta spędzania przez uczniów wakacji poza domem jest niezwykle bogata; biura turystyczne kuszą propozycjami obozów i kolonii letnich krajowych i zagranicznych. Niestety, ze względu na ceny większość rodzin w Polsce ofert tych w ogóle nie bierze pod uwagę. Włocławskie placówki oświatowe i kulturalne przygotowały na wakacje wiele atrakcji.Caritas Diecezji Włocławskiej organizuje kolonie letnie w Żydowie dla 50 dzieci w Popowie nad Zalewem Zegrzyńskim dla 60 dzieci. Odbędą się także wczasorekolekcje w Gdyni dla 40 osób niepełnosprawnych i 50 wolnotariuszy.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przygotował dla dzieci zajęcia w świetlicach profilaktyczno-wychowawczych, działających przy ulicach: Trzeciego Maja, Zakręt, Gałczyńskiego i przy ul. Żytniej. Oferta MOPR to gry, zabawy i wycieczki krajoznawcze do Biskupina, Ciechocinka, Kruszwicy i polskiej Wenecji. W planach są także dalsze wycieczki, do Puszczy Białowieskiej i Trójmiasta.
W większości filii Biblioteki Publicznej odbywać się będą zajęcia literacko-poetyckie: program przewiduje zajęcia plastyczne, konkursy i wycieczki.
Interesująca jest propozycja Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Przygotowano cykl zajęć poświęconych przyrodzie. W ich ramach dzieci będą uczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki drzew i krzewów oraz gatunki ptaków drapieżnych.
Kilka szkół podstawowych (SP nr 3, SP nr 20, Zespół Szkół nr 9, Zespół Szkół nr 3 oraz Zespół Szkół Integracyjnych nr 1) organizuje półkolonie. W programie: gry, zabawy, zajęcia plastyczne oraz przy komputerach; na boiskach odbywać się będą imprezy sportowe. Organizatorzy zapewniają dwa posiłki dziennie. Swą propozycję kieruje do uczniów z Włocławka miejscowy Klub Sportów Walki; w czasie wakacyjnych zajęć przewidywana jest m.in. nauka podstaw judo.
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Włocławskiej organizuje bezpłatne półkolonie dla dzieci z ubogich rodzin. W kosztach partycypuje Urząd Miasta.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki