Logo Przewdonik Katolicki

Słowo Biskupa Bydgoskiego do Diecezjan

Bp Jan Tyrawa
Fot.

Słowo Biskupa Bydgoskiego do Diecezjan z racji peregrynacji urny z relikwiami św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Diecezji Bydgoskiej, w dniach od 6 do 9 lipca br. Umiłowana w Panu Rodzino Diecezjalna! Od 1 maja trwa w naszej Ojczyźnie niezwykłe pielgrzymowanie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Polska jest 36. krajem, który przyjmuje jej relikwie, wędrujące po całym świecie od 11...

Słowo Biskupa Bydgoskiego do Diecezjan z racji peregrynacji urny z relikwiami św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Diecezji Bydgoskiej, w dniach od 6 do 9 lipca br.Umiłowana w Panu Rodzino Diecezjalna!

Od 1 maja trwa w naszej Ojczyźnie niezwykłe pielgrzymowanie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Polska jest 36. krajem, który przyjmuje jej relikwie, wędrujące po całym świecie od 11 lat. W tę peregrynację wpisuje się także nawiedzenie naszej diecezji, które będzie miało miejsce w dniach od 6 do 9 lipca. Hasłem peregrynacji są słowa św. Teresy: "Z ufnością i miłością".
Relikwiarz Świętej przybędzie 6 lipca o godz. 18 na nocne czuwanie do Górki Klasztornej, a następnego dnia nawiedzi sanktuarium Ukrzyżowanego w Kcyni. 7 lipca o godzinie 18 powitamy relikwie świętej Teresy w bydgoskiej katedrze, by przez całą noc trwać na modlitwie w sercu Kościoła naszej diecezji. 8 lipca o godz. 8.30 relikwie przybędą do parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie, a o godz. 21.30 nawiedzą klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Tryszczynie, gdzie trwać będzie całonocne czuwanie.
Teresa Martin urodziła się w 1873 roku. Gdy miała 15 lat, wstąpiła do klasztoru Karmelitanek w Lisieux. Odznaczała się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością w Bogu. Swoje życie złożyła w ofierze za zbawienie dusz i za Kościół. Zmarła 30 września 1897 roku w wieku 24 lat. W 1925 roku została ogłoszona świętą, a dwa lata później patronką misji i misjonarzy. 19 października 1997 roku Jan Paweł II ogłosił ją Doktorem Kościoła.
Niech spotkanie ze św. Teresą w znaku relikwii zaowocuje ożywieniem i pogłębieniem wiary w Boga, który jest Miłością miłosierną. A wspólna modlitwa za jej orędownictwem zaowocuje bogactwem darów Bożych dla nas wszystkich i całej naszej diecezji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki