Logo Przewdonik Katolicki

''Konflikty i jak je rozwiązywać''

Małgorzata Białecka
Fot.

Dijana Plut, Ljiliana Marinković "Konflikty i jak je rozwiązywać" Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2005 Konflikt może oznaczać KONIEC ŚWIATA!Może też być POCZĄTKIEM, punktem wyjścia do pogłębienia relacji, do wzajemnego poznania się i dojrzewania. Konflikty towarzyszą ludzkości od czasów Adama i Ewy, którzy pewnie bardzo się pokłócili po konieczności opuszczenia...


Dijana Plut, Ljiliana Marinković

"Konflikty i jak je rozwiązywać"

Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2005


Konflikt może oznaczać KONIEC ŚWIATA!Może też być POCZĄTKIEM, punktem wyjścia do pogłębienia relacji, do wzajemnego poznania się i dojrzewania.
Konflikty towarzyszą ludzkości od czasów Adama i Ewy, którzy pewnie bardzo się pokłócili po konieczności opuszczenia Raju. Jednak od tamtej pory ludzkość wypracowała pewne metody i techniki, by konflikt, który dotychczas nas niszczył, załącz nas budować.
Dziś KONFLIKT to nie konflikt to SZANSA!
Tak właśnie podchodzą do konfliktów autorki wydawanej właśnie przez wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha książki "Konflikty i jak je rozwiązywać".
Rozwiązywanie konfliktów powinno stać się podstawową umiejętnością wpajanym dzieciom przez rodziców, dzięki temu unikną one w przyszłości wielu frustrujących sytuacji, negatywnych emocji i "brzydkich" słów. Choć świat polityki nie daje nam wielu dowodów, ze w sferze konfliktów weszliśmy na wyższy poziom cywilizacyjny, świat dyplomacji szczerze wierzy, że jednak warto konflikty rozwiązywać w sposób cywilizowany.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki