Logo Przewdonik Katolicki

Witaj Maryjo!

o. Stanisław Tomoń
Fot.

Znów ludzie śpiewają pod przydrożnymi krzyżami i kapliczkami pieśń "Po górach, dolinach", odmawiają Różaniec i Litanię loretańską. Wszak nastał maj - miesiąc poświęcony szczególnej czci Maryi. Zwrócę zatem uwagę na dwa maryjne wydarzenia. Pierwsze, to otwarcie w dniu 1 maja nowej kaplicy z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski w katedrze św. Patryka na Manhattanie...

Znów ludzie śpiewają pod przydrożnymi krzyżami i kapliczkami pieśń "Po górach, dolinach", odmawiają Różaniec i Litanię loretańską. Wszak nastał maj - miesiąc poświęcony szczególnej czci Maryi. Zwrócę zatem uwagę na dwa maryjne wydarzenia.
Pierwsze, to otwarcie w dniu 1 maja nowej kaplicy z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku w USA.
Drugie wydarzenie to zaprezentowanie, po raz pierwszy, w dniu 3 maja na Jasnej Górze, podczas uroczystości ku czci Królowej Polski, nowych koron - ostatniego, jak się okazało, daru Papieża Jana Pawła II dla Matki Bożej Jasnogórskiej.
Obydwa wydarzenia mają dużą rangę i są znaczące na przyszłości.
Uroczystości konsekracji ołtarza w kaplicy Our Lady of Częstochowa przewodniczył kard. Edward Egan, arcybiskup Nowego Jorku. Znany obraz Czarnej Madonny z Częstochowy został umieszczony w "sercu" Stanów Zjednoczonych. Katedra św. Patryka jest uznawana za centrum życia religijnego w USA. W tej głównej nowojorskiej świątyni, w kaplicy nazywanej już "polską kaplicą" (Polish Chapel), wierni będą mogli odtąd modlić się także przed obrazem Maryi z Jasnej Góry.
Słynącą łaskami ikonę z Polski lepiej będą mogły odtąd rozpoznać miliony katolików, prawosławnych, protestantów. Centralny kościół największej metropolii USA nawiedzają bowiem rocznie ponad trzy miliony pielgrzymów i turystów z całego świata.
Otwarcie kaplicy nastąpiło w miesiąc po śmierci "polskiego" Papieża Jana Pawła II. Jest to znaczący hołd dla wielkiego Papieża Polaka. Papieża, który na dzień przed swoją śmiercią, pobłogosławił nowe korony dla wizerunku Maryi. Koronacja jasnogórskiego obrazu odbędzie się 26 sierpnia br. Jednak już dziś zapraszam do podjęcia testamentu Jana Pawła II i duchowego przygotowania się w parafiach do koronacji Maryi na Jasnej Górze!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki