Logo Przewdonik Katolicki

Czas nadziei

ks. prof. Jan Kanty Pytel
Fot.

Czas biegnie nieustannie i już minął ponad miesiąc, odkąd odszedł od nas Jan Paweł II. Jednakże ciągle przypominane są jego słowa przez tych, którzy pozostali. Także ci, którzy jakby dopiero teraz dostrzegli jego wielkość, zabierają głos i mówią o jego niezwykłej osobowości. Jednakże ten sam czas stawia przed nami nowego Ojca Świętego Benedykta XVI i chociaż on sam często...

Czas biegnie nieustannie i już minął ponad miesiąc, odkąd odszedł od nas Jan Paweł II. Jednakże ciągle przypominane są jego słowa przez tych, którzy pozostali. Także ci, którzy jakby dopiero teraz dostrzegli jego wielkość, zabierają głos i mówią o jego niezwykłej osobowości.
Jednakże ten sam czas stawia przed nami nowego Ojca Świętego Benedykta XVI i chociaż on sam często wspomina swojego Wielkiego Poprzednika, zaczyna się nowy etap w Kościele.
Także w Polsce Kościół zaznaje różnych doświadczeń. Wiele niepokoju poczyniła wiadomość o rzekomej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa duszpasterza pielgrzymów w Rzymie. Na razie trudno o jakikolwiek wyrok w tej sprawie, chociaż niektórzy już go wydali… Kontrowersje budzi sposób załatwienia tej sprawy i wiele innych okoliczności.
Nie budzi żadnych kontrowersji, a powoduje radość pielgrzymowanie po Polsce relikwii św. Teresy, które dopiero co się rozpoczęło. Gdzie tylko pojawiają się relikwie, gromadzą się tłumy wiernych oczekujących z wielką ufnością rozwiązania wielu swoich życiowych spraw, ale może i tych narodowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki