Logo Przewdonik Katolicki

"My zaś sami, z piosneczkami..."

Barbara Sawic
Fot.

Z wielką wiarą i pięknie witały Dzieciątko Jezus dzieci z parafii św. Jakuba w Chełmicy Dużej. 21 grudnia w Szkole Podstawowej w Rachcinie odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem uczniów, ich rodziców i nauczycieli, zainaugurowane Mszą św. koncelebrowaną przez proboszcza parafii ks. Henryka Wysockiego, z którym liturgię sprawował wikariusz ks. Arkadiusz Joniec. Po Mszy św. obejrzano...

Z wielką wiarą i pięknie witały Dzieciątko Jezus dzieci z parafii św. Jakuba w Chełmicy Dużej. 21 grudnia w Szkole Podstawowej w Rachcinie odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem uczniów, ich rodziców i nauczycieli, zainaugurowane Mszą św. koncelebrowaną przez proboszcza parafii ks. Henryka Wysockiego, z którym liturgię sprawował wikariusz ks. Arkadiusz Joniec. Po Mszy św. obejrzano misterium o Narodzeniu Pańskim w wykonaniu uczniów. Wiele radości sprawiła dzieciom wizyta św. Mikołaja, który obdarował je słodyczami.
Świąteczny nastrój zapanował 22 grudnia w szkole w Świątkowiźnie. Podczas spotkania w auli nagrodzono dyplomami uczniów - autorów najładniejszych dekoracji bożonarodzeniowych. Publiczność obejrzała jasełka w wykonaniu grupy dzieci przygotowanych przez szkolną katechetkę. Następnie życzenia zebranym złożyli dyrektor szkoły i proboszcz parafii, po czym nastąpiło powszechne dzielenie się opłatkiem.
Nie brakowało dzieci na Mszach św. podczas świąt Bożego Narodzenia. Po liturgii, w samo południe gromadziły się przy żłóbku, aby oddać cześć Jezusowi. Dzieciątku, Maryi i św. Józefowi na pewno podobało się dziecięce śpiewanie kolęd, płynące wprost z serc. Musiało też zyskać uznanie pasterzy, którzy na zakończenie... częstowali cukierkami wszystkich śpiewaków.

Opracowała

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki