Logo Przewdonik Katolicki

Kolędy, jasełka, podarunki

Piotr Polak
Fot.

W kościele św. Małgorzaty w Zadzimiu, 2 stycznia br. po Mszy św. odbył się koncert kolęd, zorganizowany przez proboszcza parafii ks. kan. Henryka Kalitę i zarząd miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Grała orkiestra działająca przy OSP pod batutą kapelmistrza Włodzimierza Smolarka. Kolędy w wykonaniu orkiestry stanowiły harmonijną całość z przedstawieniem jasełkowym,...

W kościele św. Małgorzaty w Zadzimiu, 2 stycznia br. po Mszy św. odbył się koncert kolęd, zorganizowany przez proboszcza parafii ks. kan. Henryka Kalitę i zarząd miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Grała orkiestra działająca przy OSP pod batutą kapelmistrza Włodzimierza Smolarka.Kolędy w wykonaniu orkiestry stanowiły harmonijną całość z przedstawieniem jasełkowym, w którym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu, przygotowani przez katechetkę Katarzynę Włodarczyk. Starannie wykonane stroje odtwórców ról, piękna dekoracja świątyni, słowa i muzyka stworzyły atmosferę sprzyjającą temu, by przybliżył się zebranym cud Nocy Betlejemskiej.
To już drugi z rzędu koncert noworoczny w parafii Zadzim - pierwszy odbył się rok temu. Także i tym razem długotrwałe oklaski licznie zgromadzonych wiernych były wyrazem ich uznania dla umiejętności wykonawców i podziękowaniem dla organizatorów przedsięwzięcia. O przyjęcie specjalnych podziękowań proszę p. Krystynę Godzińską.

***Gdy się przełamiesz z każdym
opłatkiem,
zobacz przez okno - niby przypadkiem,
czy nie podjechał Mikołaj święty,
wiozący dzieciom drogie prezenty


Oj, zawitał, zawitał św. Mikołaj do parafii Zadzim! A ciężko mu było!... Wszak Akcja Katolicka zamówiła u niego aż pięćdziesiąt okazałych paczek dla najgrzeczniejszych dzieci z parafii. Witały oczekiwanego gościa najmłodsi, a pięknie śpiewane przez nich kolędy radowały mikołajowe serce. Pobyt świętego w Zadzimiu zakończył się jego wizytą na plebanii i podziękowaniem księdzu proboszczowi za zaproszenie. Święty Mikołaj nie omieszkał pochwalić przed ks. Henrykiem Kalitą dzieci, które odwiedził i obdarował, a odjeżdżając, przyrzekł, że nie ominie Zadzimia podczas swej następnej wędrówki przez ziemię.
W imieniu parafialnej Akcji Katolickiej dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy wspierają organizowaną przez nas akcję mikołajowo-gwiazdkową, w ich liczbie firmie szwalniczej "Gucio" z Zadzimia. Dzieci wierzą słowu danemu przez św. Mikołaja i już cieszą się z jego obietnicy przybycia do nich za rok.

Tekst i zdjęcie:

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki