Logo Przewdonik Katolicki

Święto Życia

Ks. Waldemar Karasiński
Fot.

Tajemnica uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przypomina wielką prawdę Bożą, że i my powstaniemy z grobów, aby cieszyć się widokiem Boga. Zerwawszy więzy śmierci, zmartwychwstały Pan staje nad każdym opuszczonym, samotnym, zgnębionym człowiekiem. Dziś w osobie Jezusa Chrystusa Bóg niesie nowe życie, które płynie z wybawienia z grzechów, z możliwości powstania, dzięki łasce...

Tajemnica uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przypomina wielką prawdę Bożą, że i my powstaniemy z grobów, aby cieszyć się widokiem Boga. Zerwawszy więzy śmierci, zmartwychwstały Pan staje nad każdym opuszczonym, samotnym, zgnębionym człowiekiem. Dziś w osobie Jezusa Chrystusa Bóg niesie nowe życie, które płynie z wybawienia z grzechów, z możliwości powstania, dzięki łasce Zmartwychwstałego. Grzech niesie śmierć, a tu odpuszczenie grzechów jest dla każdego człowieka nowym życiem. Bóg dał Chrystusowi władzę nad naszym życiem, jakże często zawiłym, pogmatwanym, "przybitym do krzyża". Mamy możliwość wraz z Chrystusem powstać z martwych do życia w prawdziwej miłości. Jezus ma władzę obdarzać życiem, jako Miłość wcielona ma władzę obdarzać miłością.
Spotkanie z Dawcą Życia zmieniło Apostołów. Znikła ich bojaźń i lęk o siebie. Jak to się stało, że ci, którzy nie umieli zaświadczyć o Nim, kiedy żył, teraz głoszą Jego panowanie, świadczą o Jego nauce i czynach? Kto spotkał Zmartwychwstałego, staje się Jego świadkiem: świadkiem zwycięstwa życia nad śmiercią, prawdy nad fałszem, dobra nad złem, miłości nad nienawiścią.
Dziś wznosimy nasze serca i wzrok do życia nadprzyrodzonego, albowiem zmartwychwstanie otwiera nową przyszłość przed każdym człowiekiem: przyszłość życia wiecznego. Jeśli wierzymy w zmartwychwstanie, to wierzymy w życie. Życie Chrystusa jest naszym życiem. Jego Pascha jest naszą paschą. Jeśli chcemy działać w duchu i prawdzie, to musimy nasze życie zwrócić ku Bogu. Idźmy zatem drogą prawdy i życia, a nie drogą pseudowolności - czyli drogą grzechu. Otwórzmy serca i obchodźmy z radością święto, w którym Pan zmartwychwstał. To święto zaprasza wszystkich chrześcijan do wspólnego stołu, przy którym Chrystus jest pokarmem i napojem. Niech zniknie wszelka nierówność: jeden jest stół dla bogatego i ubogiego. Tu potrzeba serca - gotowego na przemianę. Zmartwychwstanie jest szansą wiary, pełnego, prawdziwego życia. Zmartwychwstanie zobowiązuje!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki