Logo Przewdonik Katolicki

Kapelan... łagodzi obyczaje

Michał Chojnacki
Fot.

Na podstawie dekretu biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, z początkiem wiosennej rundy rozgrywek piłki nożnej, kapelanem Miejskiego Klubu Sportowego "Olimpia" w Kole został ks. Konrad Biczysko, wikariusz miejscowej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, pracujący również w ośrodku duszpasterskim św. Bogumiła w Kole. W niedzielę, 13 marca, ksiądz kapelan przewodniczył Mszy św....


Na podstawie dekretu biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, z początkiem wiosennej rundy rozgrywek piłki nożnej, kapelanem Miejskiego Klubu Sportowego "Olimpia" w Kole został ks. Konrad Biczysko, wikariusz miejscowej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, pracujący również w ośrodku duszpasterskim św. Bogumiła w Kole.


W niedzielę, 13 marca, ksiądz kapelan przewodniczył Mszy św. w intencji sportowców i sympatyków MKS "Olimpia". W liturgii sprawowanej w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego uczestniczyli członkowie zarządu klubu, zawodnicy i kibice. Niektórzy przybyli w szalikach o barwach klubowych.
Przed Eucharystią proboszcz parafii ks. kan. Józef Wronkiewicz przedstawił wiernym mianowanego kapelana. - Mam nadzieję, że ks. Konrad Biczysko wniesie wiele dobra w szeregi wszystkich drużyn. Niech jego duchowa pomoc zaowocuje świetnymi wynikami - życzył ksiądz proboszcz.
Na zakończenie liturgii ks. Konrad Biczysko podziękował zgromadzonym za wspólnotę modlitwy w intencji wszystkich osób, które tworzą"Olimpię" i zadeklarował, że uczyni wszystko, aby ludzie powierzeni jego duchowej opiece rozwijali i pomnażali otrzymane od Boga talenty. - Obecność księdza kapelana na treningach i meczach będzie miała dobry wpływ na poprawienie relacji międzyludzkich, na zmianę zachowań zawodników, zwłaszcza młodszych. Dobrze się stało, że ksiądz biskup mianował opiekunem duchowym naszego klubu młodego, energicznego księdza, a w dodatku kibica sportowego - powiedział prezes MKS "Olimpia" Lech Brzeziński.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki