Logo Przewdonik Katolicki

Skrzydła ku Chrystusowi

Hubert Kubica
Fot.

"Wiara i rozum niechaj będą dwoma skrzydłami, które wiodą was do Chrystusa"- napisał Jan Paweł II do uczestników III Europejskiego Dnia Akademickiego, który odbył się w sobotę 5 marca. Czuwanie modlitewne w watykańskiej Auli Pawła VI zgromadziło 10 tysięcy młodych ludzi. Za pośrednictwem telemostu w modlitwę włączyli się wierni ośmiu europejskich miast: Bari, Bukaresztu, Kijowa,...

"Wiara i rozum niechaj będą dwoma skrzydłami, które wiodą was do Chrystusa"- napisał Jan Paweł II do uczestników III Europejskiego Dnia Akademickiego, który odbył się w sobotę 5 marca. Czuwanie modlitewne w watykańskiej Auli Pawła VI zgromadziło 10 tysięcy młodych ludzi.Za pośrednictwem telemostu w modlitwę włączyli się wierni ośmiu europejskich miast: Bari, Bukaresztu, Kijowa, Lizbony, Madrytu, Tirany, Zagrzebia, Berlina, a także młodzi z sanktuariów maryjnych w Londynie i Genui. Pod nieobecność Papieża spotkaniu przewodniczył kardynał Camillo Ruini.
Hasłem modlitwy były słowa „Poszukiwanie intelektualne jako droga do Chrystusa”. W swoim przesłaniu Ojciec Święty podkreślił, że nie ma sprzeczności między wiarą a rozumem. Przykładem tego są trzej Mędrcy, którzy posługiwali się dwoma wymiarami ludzkiego ducha: intelektem, który bada znaki; jak i wiarą, która prowadzi do adoracji tajemnicy. Zarówno intelekt, jak i wiara były niezbędne dla Mędrców, aby podjąć długą podróż, idąc za „znakiem gwiazdy”, a następnie rozpoznać w Nowonarodzonym wyczekiwanego Mesjasza.
Dzięki łączom satelitarnym spotkanie oglądali i z jego uczestnikami łączyli się, nie tylko duchowo, studenci zgromadzeni w auli Politechniki Poznańskiej. Obecny był arcybiskup Stanisław Gądecki, rektorzy poznańskich uczelni oraz klerycy seminarium duchownego.
Spotkanie było jednym z etapów przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w sierpniu w Kolonii.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki