Logo Przewdonik Katolicki

O Eucharystii i ewangelizacji

Bernadeta Kruszyk
Fot.

W domu zakonnym sióstr pallotynek w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Rekolekcyjne spotkanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie (11 marca br.) nabożeństwem eucharystycznym, które poprowadził ks. Krzyszof Redlak, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W godzinach wieczornych obecni wysłuchali...

W domu zakonnym sióstr pallotynek w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej.Rekolekcyjne spotkanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie (11 marca br.) nabożeństwem eucharystycznym, które poprowadził ks. Krzyszof Redlak, asystent diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W godzinach wieczornych obecni wysłuchali wykładu ks. prof. dr. hab. Jerzego Stefańskiego nt. symboliki w celebracji eucharystycznej. Prelegent wyjaśnił istotę znaków w liturgii oraz omówił szczegółowo znaczenie najważniejszych symboli, gestów, postaw i słów składających się na celebrację eucharystyczną.
Drugi dzień rekolekcji rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. bp Wojciech Polak. Uczestnicy wysłuchali także dwóch konferencji wygłoszonych przez ks. dr. Tomasza Głuszaka nt. duchowości katolików świeckich oraz stojących przed nimi zadań w wymiarze społecznym. W swoim wystąpieniu ks. Głuszak wskazał na istotną rolę chrześcijan w procesie budowania Europy ducha oraz omówił najważniejsze zadania Kościoła w kontekście postępującej sekularyzacji i laicyzacji życia.
Rekolekcje zakończyło nabożeństwo Drogi krzyżowej oraz dyskusja, podczas której uczestnicy rekolekcji próbowali odpowiedzieć na pytania: Jak zachęcać wiernych świeckich do aktywniejszego uczestnictwa w życiu Kościoła? Jak rozwijać działalność Akcji Katolickiej w wymiarze naszej archidiecezji?

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki