Logo Przewdonik Katolicki

Zapobiegać cywilizacji śmierci

PK
Fot.

Honorata Maćkowiak z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Nazaretanek w Kaliszu została laureatką I Diecezjalnego Konkursu nt. "Życie człowieka jest niepowtarzalne" w kategorii prac literackich, który odbył się w ramach Diecezjalnego Dnia Świętości Życia. Po otwarciu uroczystości przez księdza biskupa Teofila Wilskiego nagrodzoną pracę odczytała laureatka I miejsca w kategorii prac...

Honorata Maćkowiak z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Nazaretanek w Kaliszu została laureatką I Diecezjalnego Konkursu nt. "Życie człowieka jest niepowtarzalne" w kategorii prac literackich, który odbył się w ramach Diecezjalnego Dnia Świętości Życia.Po otwarciu uroczystości przez księdza biskupa Teofila Wilskiego nagrodzoną pracę odczytała laureatka I miejsca w kategorii prac literackich Honorata Maćkowiak. "Jednym z głównych zadań chrześcijanina jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się cywilizacji śmierci, siejącej spustoszenie, zniszczenie, rozpacz i bezsens", napisała m.in. laureatka.
W programie znalazło się także świadectwo małżeństwa Małgorzaty i Zbigniewa Trybułów na temat "Eucharystia - centrum przeżywania Dnia Świętego w rodzinie".
- Pierwszym przygotowaniem do niedzielnej Eucharystii jest nasza troska, aby być w nieomal ciągłym stanie łaski uświęcającej - mówił Zbigniew Trybuła.
Najważniejszą częścią obchodów była Msza św. celebrowana przez księdza biskupa Teofila Wilskiego, który w homilii podkreślił rolę kapłanów w kształtowaniu właściwej postawy rodziny "jako najmniejszego Kościoła, jako wspólnoty".
Ksiądz biskup Wilski oraz pani Jolanta Siwak - diecezjalna doradczyni życia rodzinnego i jednocześnie pomysłodawczyni całego konkursu - wręczyli nagrody laureatom I Diecezjalnego Konkursu "Życie człowieka jest niepowtarzalne" w kategoriach pracy literackiej i plakatu. W kategorii pracy literackiej pierwsze miejsce zajęła wspomniana już Honorata Maćkowiak z LO Sióstr Nazaretanek, a pracy plastycznej - Anna Noskowicz z gimnazjum w Odolanowie. W sumie oceniono 13 prac plastycznych i 14 dzieł literackich.
Kończąc obchody Dnia Świętości Życia w kaplicy Cudownego Obrazu, ksiądz prałat Bolesław Stefaniak zawierzył wszystkie rodziny diecezji kaliskiej św. Józefowi.
W obchodach Diecezjalnego Dnia Świętości Życia, którego organizatorem jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej, uczestniczyli przedstawiciele duszpasterstw, organizacji, ruchów i stowarzyszeń działających na rzecz obrony życia i rodziny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki