Logo Przewdonik Katolicki

Studenckie spotkania przy opłatku

PK
Fot.

Koncertem scholi Duszpasterstwa Akademickiego działającego przy bazylice św. Józefa w Kaliszu rozpoczęło się spotkanie wigilijne środowisk akademickich miasta Kalisza. W spotkaniu wzięli udział studenci oraz wykładowcy uczelni działających w Kaliszu i okolicach. Głównym punktem programu spotkania był koncert adwentowy w wykonaniu scholi Duszpasterstwa Akademickiego pt. "Zanim usiądziemy...

Koncertem scholi Duszpasterstwa Akademickiego działającego przy bazylice św. Józefa w Kaliszu rozpoczęło się spotkanie wigilijne środowisk akademickich miasta Kalisza.W spotkaniu wzięli udział studenci oraz wykładowcy uczelni działających w Kaliszu i okolicach. Głównym punktem programu spotkania był koncert adwentowy w wykonaniu scholi Duszpasterstwa Akademickiego pt. "Zanim usiądziemy przy stole". Blisko godzinny występ wypełniły refleksje na temat ludzkiego życia i miejsca, jakie zajmuje w nim Pan Bóg.
Głównym pomysłodawcą i kierownikiem, a także solistą był Kuba Tomalak, student ostatniego roku w Zakładzie Edukacji Muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu (przy UAM), obiecujący młody kompozytor i dyrygent.
Wśród przybyłych gości nie zabrakło wykładowców kaliskich uczelni - prof. dr. hab. Czesława Glinkowskiego, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, prof. Jerzego Rubińskiego, dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM. Swoją obecnością spotkanie uświetnił ordynariusz kaliski, ksiądz biskup Stanisław Napierała.
W czasie wystąpienia biskup Napierała życzył przybyłym mądrości, ale i dostrzeżenia drugiego człowieka. Wspomniał także o peregrynacji obrazu Matki Bożej Stolicy Mądrości, który w lutym ze stolicy Wielkopolski przybędzie do Kalisza i nawiedzi kaliskie uczelnie. Ksiądz biskup zaapelował o godne przyjęcie Bożej Rodzicielki. Życzenia przybyłym złożył także rektor kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. dr hab. Czesław Glinkowski. Po podzieleniu się opłatkiem w sali duszpasterstwa przy bazylice odbyło się spotkanie przy kawie.
Duszpasterstwo Akademickie w Kaliszu istnieje od czterech lat. Jego spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.30 w sali duszpasterstwa przy bazylice św. Józefa. Pierwszym duszpasterzem studentów był ks. dr Aleksander Gendera, obecnie funkcję tę pełni ks. dr Piotr Rossa, wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki