Logo Przewdonik Katolicki

"Od poczwarki do motyla. Jak przezwyciężyć ból śmierci i żałoby"
"Tajemnica życia przed i po śmierci"

Małgorzata Białecka
Fot.

Życie jest nieustannym zmierzaniem ku śmierci, choć wypieramy ze świadomości ten fakt, nie możemy sprawić, by przestał nas czy naszych bliskich dotyczyć. W mediach obserwujemy trywializowanie śmierci, czasami jest ona jedynie sprytnym wybiegiem artystycznym, by nadać inny bieg akcji filmu. Szklany ekran wypacza jej znaczenie i konsekwencje. Dobrze, że przynajmniej w listopadzie zmuszamy...


Życie jest nieustannym zmierzaniem ku śmierci, choć wypieramy ze świadomości ten fakt, nie możemy sprawić, by przestał nas czy naszych bliskich dotyczyć. W mediach obserwujemy trywializowanie śmierci, czasami jest ona jedynie sprytnym wybiegiem artystycznym, by nadać inny bieg akcji filmu. Szklany ekran wypacza jej znaczenie i konsekwencje. Dobrze, że przynajmniej w listopadzie zmuszamy się do przemyśleń i zatrzymania nad wartością życia. Wśród nowości wydawnictwa Księgarni Św. Wojciecha pojawiły się dwie pozycje, które błędnie można zaklasyfikować do tych, mówiących o śmierci. Tematem zaś obu książek jest życie. "Od poczwarki do motyla" to poradnik dla osób borykających się z bólem po stracie bliskiej osoby. Znajdziemy w nim sposoby i porady dotyczące "zgody" na odejście bliskich i zgody na nasz powrót do życia po dotkliwej stracie.


Druga książka - "Tajemnica życia" - prowadzi nas z kolei po meandrach Bożych zamysłów dotyczących życia doczesnego i wiecznego, bo śmierć to przecież tylko przejście w jego inny wymiar. Autor, Bernard Rey, teolog, pragnie nam choć w niewielkim stopniu przybliżyć "tajemnice" budzące tyle lęku w człowieku, a przecież mogące stać się źródłem nadziei.
Wypieranie ze świadomości faktu, że życie jest ciągłym odchodzeniem, nie pomoże nam, gdy staniemy w obliczu śmierci. Autorzy ww. książek starają się nam pomóc, by przeżywać życie w zgodzie z jego nieuniknionymi momentami.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki