Logo Przewdonik Katolicki

Pełniej żyć, aby dać świadectwo...

Bernadeta Kruszyk
Fot.

Rodziny Szensztackie z Gniezna i Wrześni rozpoczęły kolejny rok działalności. Inauguracyjne spotkanie z udziałem ks. bp. Bogdana Wojtusia odbyło się we wtorek, 13 stycznia br., w ,,Wieczerniku" gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Spotkanie było okazją do przełamania się opłatkiem, złożenia sobie noworocznych życzeń i wspólnego kolędowania. Prócz członków Szensztackiego...

Rodziny Szensztackie z Gniezna i Wrześni rozpoczęły kolejny rok działalności. Inauguracyjne spotkanie z udziałem ks. bp. Bogdana Wojtusia odbyło się we wtorek, 13 stycznia br., w ,,Wieczerniku" gnieźnieńskiej parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego.
Spotkanie było okazją do przełamania się opłatkiem, złożenia sobie noworocznych życzeń i wspólnego kolędowania. Prócz członków Szensztackiego Dzieła Rodzin uczestniczyli w nim także: ks. bp Bogdan Wojtuś, ks. kan. Kazimierz Głów - proboszcz wrzesińskiej fary, ks. kan. Zbigniew Kapturczak - proboszcz parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie oraz ks. Franciszek Jabłoński - diecezjalny duszpasterz rodzin, który przybliżył zebranym szczegóły programu duszpasterskiego na rok 2004. Obecni mieli również okazję zobaczyć Bożonarodzeniowe jasełka w wykonaniu dzieci z gnieźnieńskiego przedszkola nr 17 oraz podzielić się swymi refleksjami na temat dotychczasowej i przyszłej działalności wspólnoty. Należy dodać, że w tym roku przyświecać jej będzie motto ,,Pełniej żyć, aby dać świadectwo...", które - jak wyjaśnia siostra Estera Balcer z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Bydgoszczy - ma zachęcać wszystkie skupione wokół Szensztatu osoby do jeszcze pełniejszego i bardziej autentycznego świadczenia o Chrystusie oraz bycia wzorem i przykładem dla innych.
W Archidiecezji Gnieźnieńskiej Szensztackie Dzieło Rodzin skupia blisko 150 małżeństw, które pragną ukazywać współczesnemu światu piękno oraz świętość życia małżeńskiego i rodzinnego. Tworzona przez nie wspólnota jest cząstką międzynarodowego Ruchu Szensztackiego, który swą nazwę wziął od niemieckiej miejscowości Schönstatt, gdzie na początku ubiegłego stulecia został założony przez sługę Bożego - ojca Józefa Kentenicha. W ramach ruchu działa szereg autonomicznych (połączonych federacyjnie) wspólnot, które łączy wypracowana przez ojca założyciela duchowość oraz wspólny cel - religijne i moralne odnawianie świata poprzez wychowanie nowego, głęboko religijnego i w pełni odpowiedzialnego za siebie, innych i wspólnotę Kościoła, człowieka. Do szczególnych elementów duchowości Ruchu Szensztackiego należy m.in. maryjność, wiara w Opatrzność Bożą, samowychowanie będące dążeniem do osiągnięcia świętości w życiu codziennym oraz umiłowanie Kościoła przejawiające się w posłuszeństwie, modlitwie i zaangażowaniu apostolskim.
Tekst i zdjęcia:

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki