Przychodzą by podziękować

Zawsze w okolicach zakończenia roku szkolnego do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie przybywa młodzież, by podziękować za miniony rok i prosić o udane wakacje. Tak było również w tym roku - 13 czerwca. O godzinie 17.00 młodzież spotkała się na specjalnie dla niej sprawowanej Mszy świętej.



Młodzież z Krotoszyna wyszła spod kościoła pw. św. Apostołów Piotra i...
Czyta się kilka minut
Zawsze w okolicach zakończenia roku szkolnego do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie przybywa młodzież, by podziękować za miniony rok i prosić o udane wakacje. Tak było również w tym roku - 13 czerwca. O godzinie 17.00 młodzież spotkała się na specjalnie dla niej sprawowanej Mszy świętej.

Młodzież z Krotoszyna wyszła spod kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła już o godz. 15.00, by na godzinę 17.00 stawić się u stóp lutogniewskiej Pani i spotkać z innymi grupami na Eucharystii. Szła blisko dziesięć kilometrów w upale, wędrowała ze swoimi katechetami, kapłanami, by podziękować Matce Boskiej za miniony rok nauki. Ta największa, licząca ponad sto osób grupa, jako jedyna przybyła tu w pielgrzymce pieszej. Pozostali przyjechali z Koźmina, Kobylina, a nawet ze Zdun (pielgrzymka rowerowa).

Uroczystą liturgię sprawował ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia. W czasie kazania mówił przede wszystkim o miłości. - Pamiętajcie o tej czystej, prawdziwej miłości. Nie dajcie się zwieść Złemu. Chcielibyście dostać w prezencie coś brudnego, coś czego ktoś już kiedyś używał? Na pewno nie! Jeśli kogoś kochasz, jeśli ten ktoś cię kocha... poczeka na ciebie!!! - wołał ks. Mirosław przygotowując młodych do tegorocznych wakacji. Jego słowa co chwilę przerywane były oklaskami lub śmiechem, gdyż kaznodzieja młodzieżowym językiem, w sposób obrazowy i jasny, przekazywał przybyłym treści najgłębsze.

O godzinie 19.00 młodzi udali się w drogę powrotną do swoich domów.

Tradycja dziękczynienia w Lutogniewie sięga daty powstania diecezji. Ma już blisko 10 lat. Idea na początku była taka, by w modlitwie uczestniczyli przede wszystkim uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej. Jednak po wprowadzeniu reformy oświaty to się zmieniło, w tej chwili przychodzą tu także gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Kazania w czasie Mszy św. w ostatnich latach głoszą przede wszystkim specjalnie zapraszani kaznodzieje.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 27/2003