Logo Przewdonik Katolicki

Jak wybrać dom dla 4-osobowej rodziny, by spełniał marzenia domowników?

| 28.09.20r

Wybór projektu domu jest poważną decyzją, która później będzie miała duży wpływ na nasze życie. Warto przed wyborem projektu zastanowić się nad potrzebami i oczekiwaniami, jakie posiadamy.

Dom energooszczędny 
Jeżeli zależy nam na pozytywnym wpływie na naturę, który zauważalny będzie  również w sposobie, w jakim mieszkamy, dom energooszczędny może być dobrym rozwiązaniem. W związku z sytuacją na świecie, technologie energooszczędne w każdej dziedzinie przechodzą dynamiczny rozwój. Również nasz dom może oszczędzać energię, szczególnie jeżeli mamy kilkuosobową rodzinę. Można zobaczyć w tym wiele plusów, zarówno dla nas, jak i środowiska. W budowie domów energooszczędnych pomagają różne regulacje prawne oraz dofinansowania, które można uzyskać. To doskonałe wsparcie.
Projekty domów energooszczędnych posiadają bardzo starannie zaprojektowane takie elementy. Są to dobrze dobrane izolacje i wentylacje. Głównym celem jest wyrównanie kosztów budowy z kosztami eksploatacji. Gotowe projekty domów energooszczędnych znaleźć można na oficjalnej stronie biura projektowego Domowe Klimaty. Jest to idealne rozwiązanie dla 4-osobowej rodziny. 

Izolacja termiczna  i  wentylacja domu 
Temat izolacji w domu sprowadza się do wyboru odpowiedniego, dobrego jakościowo styropianu lub styroduru. Ważne jest dobre ocieplenie i izolacja takich fragmentów domu, jak poddasze czy dach, ponieważ z tych miejsc najwięcej ucieka ciepła z domu. Dobrze ocieplając nasz dom, możemy mniej ogrzewać go w okresie zimowym. Aby dom był jak najbardziej energooszczędny, wykorzystuje się energooszczędną stolarkę okienno - drzwiową. Wentylacja domu najczęściej jest wykonywana jako rekuperacja. Jest to wentylacja z odzyskiem ciepła i jest ona kluczowa dla całego przedsięwzięcia. Urządzenie nazywane rekuperatorem zamontowane w domu za zadanie ma ogrzewanie powietrza nawiewanego energią cieplną, która wytwarza się podczas cyrkulacji wywiewanego powietrza. Oba aspekty, izolacja i wentylacja muszą ze sobą dobrze współpracować, ponieważ rekuperacja możliwa jest jedynie wtedy, kiedy dom jest dobrze izolowany.
Dużym plusem, który pojawia się podczas wykorzystywania rekuperatora, jest fakt że oczyszcza on powietrze, które dostaje się do naszego domu. Ma więc on pozytywny wpływ również na nasze zdrowie. Wykorzystanie takie systemu może odzyskać nawet 80-90% ciepła z powietrza. Dzięki dobrej izolacji oraz automatycznemu ogrzewaniu powietrza możemy zaoszczędzić spore sumy pieniężne. Trzeba też pamiętać, że przy budowie domu energooszczędnego nie ma sensu wentylacja grawitacyjna, ponieważ przy niej dom nie powinien być w 100% izolowany. 

Projekty domów w Domowe Klimaty 
Pracowania architektoniczna Domowe Klimaty posiada setki projektów domów energooszczędnych. Znaleźć tam można domy tradycyjne, ale również nowoczesne. Każdy projekt jest osobny, przemyślany. Mamy pewność, że zadbano, aby rozmieszczenie i ilość pomieszczeń zapewniały jak największą funkcjonalność całego budynku i spełniały potrzeby wielu domowników. Domy są w pełni zintegrowane z pomieszczeniami gospodarczymi, które mogą w łatwy sposób zostać zaaranżowane jako spiżarnie lub schowki.
Projekty zakładają w bryle budynku balkony oraz tarasy, które umożliwiają wyjście i spędzanie czasu na zewnątrz. Przy wyborze domu dla rodziny z dziećmi, ważne jest, aby wybrać projekt, który spełni wszystkie potrzeby  i pozwoli na komfortowe korzystanie z miejsca. Przed wyborem projektu istotne jest również zapoznanie się z parametrami projektu. Musimy wiedzieć, na jaką działkę jest przeznaczony, by zachować odpowiednie odległości między domem i końcem działki.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki