Logo Przewdonik Katolicki

Wuhan wraca do życia

PJ | 26.03.20r
Fot. Macau Photo Agency/Unsplash

Po dwóch miesiącach od wprowadzenia kwarantanny miasto, w którym odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa, powoli wraca do życia. Brytyjski „Guardian” donosi, że w poniedziałek pierwsi mieszkańcy zaczęli wychodzić z domów.

W mieście otwarto sklepy z żywnością i artykułami codziennego użytku, choć zakupy można robić po spełnieniu kilku warunków: klienci mają mierzoną temperaturę, a ich dane są spisywane. W sklepie trzeba przestrzegać surowych zasad zachowania higieny, a personel pracuje w kombinezonach, rękawiczkach i maseczkach.

W środę 25 marca zniesione zostaną wszystkie ograniczenia wjazdu i wyjazdu z prowincji Hubei – to jednak nie dotyczy samego miasta Wuhan, gdzie blokada potrwa do 8 kwietnia. Przemieszczać się będą mogły na razie tylko te osoby, które zaklasyfikowane zostaną do grupy „niskiego ryzyka”.
W Hubei nadal zamknięte pozostają przedszkola, szkoły i uniwersytety. Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną ponownie otwarte. Władze pozwoliły za to wrócić do pracy osobom, które nie wykazują objawów choroby i na nowo uruchomiły publiczny transport.
Powrót do normalności wiąże się z tym, że w ostatnim czasie w całej prowincji Hubei nie wykrywano nowych przypadków zachorowań (choć w poniedziałek w Wuhanie potwierdzono jedno nowe zakażenie).

Wuhan, w którym w połowie listopada 2019 r. zdiagnozowano pierwszy przypadek zakażenia COVID-19, był pierwszym ogniskiem koronawirusa. By zapobiec epidemii, 24 stycznia chińskie władze objęły miasto kwarantanną. Jak dotąd w Chinach potwierdzono 81,5 tys. zakażeń koronawirusem. Ponad 73 tys. osób zostało wyleczonych, a 3280 zmarło.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki