Logo Przewdonik Katolicki

Syria potrzebuje pomocy

AD | 03.03.20r
fot. caritas.pl

Caritas Polska prosi o dalsze wsparcie swoich działań w Syrii. W tamtejszej prowincji Idlib ze swoich domów w ostatnich tygodniach uciekło przed wojną prawie milion ludzi.

W sumie ponad 6 mln Syryjczyków przebywa poza swoim miejscem zamieszkania. Sytuacja jest dramatyczna, w szczególności dla osób chorych, starszych i dzieci. Nie wszyscy w nowym miejscu mają dach nad głową, a trwająca nadal zima doskwiera im szczególnie nocami. Obrazu dramatu dopełniają horrendalne ceny żywności, brak opieki medycznej, fatalne warunki sanitarne i oczywiście ciągłe zagrożenie, powodowane przez bombardowania i ostrzały.
To właśnie im w pierwszej kolejności ma pomóc kontynuowany przez Caritas Polska program „Rodzina Rodzinie”. Jak przekonuje dyrektor tej instytucji, dotychczas za pośrednictwem tego programu Polacy przekazali rodzinom w Syrii wsparcie o wartości 54 mln zł. Za te pieniądze 9 tys. konkretnych syryjskich rodzin mogło m.in. kupić żywność, leki, zapłacić za leczenie lub rehabilitację bliskich, którzy ucierpieli w wyniku wojny. Pomoc objęła też wielu małych przedsiębiorców w odbudowaniu ich firm, tak aby nie byli skazani na pomoc humanitarną i mogli sami zarabiać na utrzymanie swoich rodzin.

Wsparcia można udzielić za pośrednictwem SMS o treści SYRIA na numer 72052 lub wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty: Syria). Wpłatę można zrealizować też poprzez stronę rodzinarodzinie.caritas.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki