Logo Przewdonik Katolicki

Pisanka dla Syrii

KAI | 07.04.17r

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl rozpoczęła wielkanocną akcję „Pisanka dla Syrii”. W czasie jej trwania fundacja zaprasza do wspierania uchodźców z Syrii, którzy chronią się w obozie dla uchodźców w Kaa, w Libanie.

Na znak solidarności z nimi - oferuje świąteczną dekorację na pisankę. Opis akcji wraz z „pisanką dla Syrii” będzie dodatkiem do świątecznego wydania jednego z popularnych tygodników opinii.
Fundacja zbiera fundusze na rozbudowę szkoły dla syryjskich dzieci. Szkołę prowadzi miejscowy proboszcz, ks. Bernard Nasrallah. Edukacja młodzieży jest jego największą troską. Niestety, dzieci, które uciekają przed wojną wciąż przybywa, a w prowizorycznych salach w Kaa mogą odbywać się jedynie lekcje francuskiego i matematyki, bo do nauczania innych przedmiotów brakuje nauczycieli. Do tego, sale są już bardzo przepełnione, a matki syryjskich dzieci wciąż błagają ks. Bernarda by chociaż na godzinę czy dwie przyjął ich pociechy do szkoły.
 
- Fundacja Salvatti.pl chce pomóc ks. Bernardowi w stworzeniu dodatkowych pomieszczeń i sfinansowaniu profesjonalnych nauczycieli, by dzieci mogły się uczyć i – gdy się skończy wojna - powoli obudowywać syryjskie społeczeństwo. Dzieciom potrzebne jest też wsparcie psychologiczne, bo wiele z nich przez to cierpi na nerwice, depresje i zespół stresu pourazowego – mówi Monika Mostowska z Fundacji Salvatti.pl.
 
Ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji i wicesekretarz ds. misji w Sekretariacie Misyjnym Księży Pallotynów, wspomina z kolei sześcioletnią Shahad, którą spotkał w obozie dla uchodźców. - Dziewczynka przyszła na świat tuż po tym, jak w Syrii wybuchła wojna. Nie zna normalnego życia, w pokoju i poczuciu bezpieczeństwa. W ten szczególny czas, jakim jest Wielkanoc, kiedy akcentujemy odradzanie się życia, chcemy wyrazić solidarność z mieszkańcami Syrii, którzy potrzebują odrodzenia: psychicznego, duchowego i materialnego – mówi duszpasterz.
 
Oferując ozdobę na wielkanocną pisankę, Fundacja Salvatti.pl prosi o dobrowolne wpłaty na rzecz syryjskich dzieci. – Mamy nadzieję, że na wielkanocnych stołach Polaków znajdzie się „pisanka dla Syrii” od Fundacji Salvatti.pl – przyznaje Monika Mostowska.
 
„Pisanka dla Syrii” to pierwsza wielkanocna akcja Fundacji Salvatti.pl na rzecz uchodźców wojennych. Potrwa do Wielkiego Czwartku. W tym czasie pisankę można dostać także w warszawskim sklepie charytatywnym „Amakuru”, prowadzonym przez tę pallotyńską instytucję.
 
Organizatorzy akcji są przekonani, że w kolejnych latach wielkanocna pisanka Fundacji Salvatti stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli solidarności z tymi, którzy uciekają przed wojną.
 
Do tej pory Fundacja Salvatti.pl przekazała parafii w Kaa 15 tys. euro na wyposażenie ośrodka zdrowia, który świadczy pomoc medyczną syryjskim uchodźcom.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki