Logo Przewdonik Katolicki

Tydzień Misyjny

Tydzień Misyjny

W Niedzielę Misyjną (23.10) zapraszamy Państwa do sklepu z Kawiarnią Amakuru przy al. Solidarności 101 w Warszawie w godz. 8:00-20:00. Pyszna kawa i herbata prosto z Afryki i możliwość wspierania misji w tą wyjątkową niedzielę, ale i też przez kolejne dni. Podczas Tygodnia Misyjnego otwieramy o 10:00, a zamykamy o 20:30.

Zapraszamy na wydarzenia, które trwać będą codziennie od godz. 17:00  i będą to w kolejne dni:
 
- W poniedziałek (24.10) Degustacja afrykańskiej kawy i herbaty – najlepsza arabica rośnie w wysokich górach i właśnie taka kawa jest serwowana w Amakuru, uprawiana na bogatych w minerały glebach wulkanicznych ma głęboko osadzony posmak kawy z delikatną nutą czekolady. Herbaty: czarna i zielona o długich liściach, uprawiana w górach Kibeho ma wyrazisty smak i aromat, zielona – z mnóstwem antyoksydantów, czarna – na długo dodaje energii. A dodatkowo – herbaty kenijskie: czerwona i purpurowa: Wszystko – do degustacji w Amakuru.
 
– We wtorek (25.10) Kawa z misjonarzem, ks. Piotr Kalinowski SAC, wieloletni misjonarz, z bogatym doświadczeniem, pracował w Rwandzie i D.R. Kongo, z entuzjazmem dzieli się radością działalności misyjnej, spotkanie z nim na długo pozostaje w pamięci i w sercu.
 
- W środę (26.10) Pokaz tańca rwandyjskiego, przy dźwiękach muzyki z Rwandy – ruch, muzyka, dźwięki dopasowane do pracy naszego serca, gesty nawiązujące do tradycyjnych czynności domowych – to wszystko zawiera niepozorny rwandyjski taniec, a jeśli dasz się ponieść tym rytmom przeniesiesz się choć na chwilę do gorącej Rwandy pachnącej czerwoną ziemią i polami herbacianymi. Pokaz prowadzony przez Odett, instruktorkę i choreografkę z Rwandy.
 
- W czwartek (27.10) Tysiąc odcieni zieleni – pokaz zdjęć. Rwanda – kraj tysiąca wzgórz, nazywany także Szwajcarią czy Tybetem Afryki. Krzysztof Gajos spędził w Rwandzie dwa tygodnie na przełomie stycznia i lutego, odwiedzając polskich misjonarzy, pracujących od lat w tym małym afrykańskim kraju. Z nimi objechał Rwandę, poznając niezwykłe zakątki tego kipiącego zielenią kraju. Podczas prelekcji wybierzemy się do parku goryli na granicy z Kongiem, do niezwykłej puszczy Nyungwe, gdzie swoje źródła ma Nil no i oczywiście na rwandyjskie safari. W Rwandzie znajduje się też „czarna Fatima” a więc jedyne zaakceptowane przez Watykan sanktuarium maryjne na Czarnym Lądzie. Ile musisz dać krów żeby zdobyć kobietę w Afryce i jakie są ślubne tradycje? To wszystko na pokazie.
 
- W piątek (28.10) Reportaż z Rwandy „Urumuri Ubuzima” (Światło-Życie) – Oaza na pustyni – tak można w skrócie określić temat filmu. Księża pallotyni w zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowali rekolekcje oazowe w Rwandzie dla młodzieży. Powstał z tego fascynujący dokument, zawiera głębokie świadectwa wiary uczestników oazy oraz jedyne w swoim rodzaju ujęcia z Kraju Tysiąca Wzgórz.
 
Dodatkowo
27.10-31.10 wolontariusze przed sklepem/w sklepie będą rozdawać dynie i przepisy na zupę w związku z akcją „Dynia nie jest do straszenia, tylko do jedzenia”, 
​​
http://salvatti.pl/dynia-nie-jest-do-straszenia-tylko-do-jedzenia-antyhalloweenowa-akcja-pallotynskiej-fundacji-misyjnej-salvatti-pl/ 
 
Zapraszamy! Sklep z kawiarnią Amakuru przy Al. Solidarności 101 w Warszawie.
 
Fot. archiwum Salvatti.pl / Rwanda

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki