Logo Przewdonik Katolicki

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Redakcja, KAI | 08.09.16r
Fot. K.Porębski

Potrzeba prawie 14 tys. wolontariuszy, którzy pomogą mniej zdolnym uczniom i ubogim rodzinom.

Rozpoczęła się rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. W ostatnim roku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości połączyły we wspólnym pomaganiu ponad milion Polaków. Aby tego dokonać potrzebni byli wolontariusze, którzy przez Stowarzyszenia Wiosna nazywani są SuperW.
Wolontariusze Akademii pracują z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Spotykają się z nimi regularnie w systemie 1 na 1. Ich misją jest zmotywowanie swoich podopiecznych i dodanie im wiary w siebie. Wolontariusze Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść.
Organizatorzy akcji szacują, że w tym roku w całej Polsce będzie potrzeba 13 700 wolontariuszy. Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem strony: www.superw.pl.
„Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko jest rozwijaniem siebie, zdobywaniem nowych kompetencji – w tym biznesowych – podkreśla ks. Jacek Stryczek. – To jest taki wolontariat jak Harvard, czyli jak go skończysz, to po nim jesteś już innym człowiekiem. Człowiekiem, który dużo potrafi i jest sprawczy” – dodaje prezes Stowarzyszenia Wiosna.
Rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości potrwa do 15 października.
Szlachetna Paczka to flagowy projekt Stowarzyszenia Wiosna realizowany już od 15 lat. „To jedyny taki projekt ogólnopolski, który umożliwia Polakom bezpośrednie pomaganie sobie nawzajem. Wolontariusze docierają do rodzin żyjących w biedzie i łączą ich z darczyńcami, którzy przygotowują dla ubogich dedykowaną pomoc. Finał projektu przypada na połowę grudnia. Tylko w 2015 roku połączyliśmy ponad milion Polaków, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 54 mln zł” – wyliczają organizatorzy.
Akademia Przyszłości to siostrzany projekt Szlachetnej Paczki – przeprowadza dzieci od porażki w szkole, do sukcesu w życiu. „Oferuje im unikatowy System Motywatorów Zmiany, w tym indywidualną opiekę tutora-wolontariusza. Dzieci, które dotychczas czuły się nieważne, mogą poczuć się wyjątkowe. To uczucie staje się impulsem do zmiany. Mali studenci odkrywają swoje mocne strony i zaczynają wierzyć w siebie. Akademia to prewencja biedy i nauka zaradności już od dziecka” – opisują odpowiedzialni za inicjatywę.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki