Logo Przewdonik Katolicki

Wybory w cieniu wizyty papieża na Sri Lance

msz | 09.01.15r

Nie prezydent Mahinda Rajapaksa, a nowy prezydent 63-letni Maithripala Sirisena będzie podejmować papieża Franciszka podczas jego pielgrzymki do tego azjatyckiego kraju w dniach 13−15 stycznia.

Sirisena był kandydatem opozycji. − Są nadzieje na to, że rozpocznie się nowy etap dobrobytu i pokoju − tak wybór nowego prezydenta skomentował ordynariusz diecezji Kandy, bp Vianney Fernando. Przypomniał, że lankijscy biskupi katoliccy spotkali się z obecnym prezydentem jeszcze przed wyborami. Sirisena zapewnił ich wówczas o swym zamiarze walki z korupcją i zaangażowaniu na rzecz rozwoju i pojednania w kraju, rozdzieranym przez ponad ćwierć wieku wojną domową między Tamilami i Syngalezami. Hierarcha podkreślił, że na papieża czeka „cały kraj, nie tylko katolicy”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki