Logo Przewdonik Katolicki

Betlejemskie Światło Pokoju w Poznaniu

msz | 22.12.14r
Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju w poznańskiej farze

Betlejemskie Światło Pokoju w IV niedzielę Adwentu dotarło do Poznania. W poznańskiej farze bp Grzegorz Balcerek, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej, przewodniczył uroczystej Mszy św., podczas której harcerki i harcerze z Chorągwi Wielkopolskiej ZHP przekazali mieszkańcom Poznania Betlejemskie Światło Pokoju.

W homilii podkreślił, że Jezus narodzony w Betlejem jest światłem, które w zmieniających się warunkach społeczno-politycznych rozświetla mroki tajemnic naszego życia.
Zaznaczył, że każdy z nas musi zadać sobie pytanie, czy odczuwam potrzebę światła rozświetlającego horyzonty życia czy wystarczy mi fascynacja małymi światłami oświetlającymi wybrane fragmenty życia? „Bóg przychodzi do nas, zaprasza do współpracy i czeka na nasze fiat, a wtedy nasze życie może być piękne i owocne jak życie Maryi” − podkreślił bp Balcerek.
Po Mszy św. Betlejemskie Światło Pokoju zostało przeniesione w uroczystym pochodzie na poznański Stary Rynek, gdzie zostało przekazane przez harcerzy prezydentowi Poznania, a za jego pośrednictwem wszystkim mieszkańcom oraz gościom.
W tym roku towarzyszy mu hasło: „Pokój jest w nas”.

 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki