Logo Przewdonik Katolicki

Pomóżmy misjonarzom

msz | 02.01.15r

„Prawie 5 miliardów ludzi nie poznało Ewangelii i nie doświadczyło radości, jaką daje wiara. Trzeba zatem naszego zapału misyjnego, trudu i ofiary, by Chrystus zajaśniał tam, gdzie jest nieznany” − pisze bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na dzień pomocy misjonarzom, przypadający 6 stycznia.

„Prawie 5 miliardów ludzi nie poznało Ewangelii i nie doświadczyło radości, jaką daje wiara. Trzeba zatem naszego zapału misyjnego, trudu i ofiary, by Chrystus zajaśniał tam, gdzie jest nieznany” − pisze bp Jerzy Mazur, przewodniczący  Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na dzień pomocy misjonarzom, przypadający 6 stycznia.
Dzisiaj 2065 misjonarzy z Polski głosi Ewangelię o Chrystusie w 97 krajach świata. Są obecni w Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, w Azji i dalekiej Oceanii, a nawet na Grenlandii i Alasce. Na misyjne szlaki wyruszyli zarówno kapłani diecezjalni, jak i zakonni, siostry z wielu zgromadzeń oraz misjonarze świeccy. Ponad tysiąc osób otacza opieką odradzające się Kościoły w krajach dawnego Związku Radzieckiego. „Misjonarki i misjonarze nie tylko zajmują się głoszeniem Ewangelii i tworzeniem nowych wspólnot kościelnych. Są świadkami Bożej miłości poprzez dzieła miłosierdzia chrześcijańskiego. Ubogim niosą bezinteresowną pomoc. Jest ona szczególnie cenna w krajach trzeciego, czwartego świata, gdzie mamy większość misji. Tam ludzie żyją w ogromnej nędzy materialnej. Brakuje im dosłownie wszystkiego” – podkreśla bp Mazur.
„Trzeba pomagać naszym misjonarkom i misjonarzom, by oni ze swej strony mogli wspierać i umacniać potrzebujących” – apeluje biskup.
Ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny będą zbierane 6 stycznia, ale misjonarzy można wspomagać przez cały rok, wysyłając SMS na numer 72032  (2,46 zł z Vat) albo wspierać projekty misyjne finansowane przez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.misje.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki