Logo Przewdonik Katolicki

Papież do młodych w Pradze

KAI | 02.01.15r

Tekst przesłania wystawowego kard. Pietro Parolina, przekazanego w imieniu papieża Franciszka

Drodzy młodzi,
przybyli z całej Europy, a także z innych kontynentów, zgromadziliście się na 37. Spotkaniu Europejskim organizowanym przez Wspólnotę z Taizé. W Pradze, jak również przez cały rok 2015, modląc się i rozmawiając, będziecie się zastanawiali, jak być solą ziemi. Papież Franciszek gorąco was wspiera w tych dążeniach. Dzięki temu odkryjecie zadziwiające zaufanie, jakie Chrystus w was umieścił. Nie poddawajcie się presji swoich ograniczeń i ubóstwa. Dzięki Duchowi Świętemu, który w was mieszka, Chrystus sprawia, że stajecie się solą ziemi. Patrzcie na Niego, żeby otrzymać to, czego On od was oczekuje. Przychodzi, żeby przywrócić światu jego prawdziwy smak, pozwalając mu odkrywać piękno komunii z Bogiem, a także między braćmi i siostrami.

Podczas gdy Republika Czeska obchodzi 25. rocznicę swego powrotu do demokracji, pamiętajcie w swoich modlitwach wyznawców i męczenników za wiarę, mężczyzn i kobiety dobrej woli, którzy dzięki bezinteresownemu darowi z siebie samych, a czasem za cenę wielkich cierpień, sprawili, że ich kraj odnalazł drogę do wolności. Wy również jesteście wezwani, by torować drogi wolności, oddając swoje życie z taką samą gotowością, jaką miała Maryja z Nazaretu, kiedy przyjęła w sobie życie Syna Bożego. Wy także jesteście powołani, by to życie rozwijało się w was.

Papież ufa, że dzięki waszej wyobraźni i kreatywności radość Ewangelii będzie dzisiaj głoszona i słuchana w waszych różnorodnych krajach. „Jakie to piękne, że młodzi są «pielgrzymami wiary», szczęśliwi, że mogą nieść Jezusa na każdą ulicę, na każdy plac, w każdy za¬kątek ziemi!” (Evangelii Gaudium nr 106). Tak jak mówił Ojciec Święty podczas swojej pielgrzymki do Turcji, powołując się na was, młodych prawosławnych, katolików i protestantów, gromadzących się na międzynarodowych spotkaniach organizowanych przez Wspólnotę z Taizé, „to oni dzisiaj nakłaniają nas do podjęcia kroków ku pełnej komunii” (Kościół św. Jerzego, Istambuł
30 listopada 2014).
 
Z głębi serca Ojciec Święty wam błogosławi, młodym uczestnikom spotkania, braciom z Taizé, jak również duszpasterzom i wszystkim osobom, które was goszczą w Pradze i okolicach.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki