Logo Przewdonik Katolicki

Razem dla Ewangelii!

Kamila Tobolska
Fot.

Niech Jezus mocą Ducha Świętego rozpala nasze serca tak, byśmy radością z Jego obecności umieli dzielić się z innymi! wołał bp Damian Bryl podczas spotkania modlitewnego dla środowisk ewangelizacyjnych naszej archidiecezji.

– Niech Jezus mocą Ducha Świętego rozpala nasze serca tak, byśmy radością z Jego obecności umieli dzielić się z innymi! – wołał bp Damian Bryl podczas spotkania modlitewnego dla środowisk ewangelizacyjnych naszej archidiecezji.

Spotkanie ewangelizatorów zorganizowane przez poznańską Szkołę Nowej Ewangelizacji „Wspólnota św. Barnaby”, ewangelizacyjną „Wspólnotę św. Jacka” oraz Fundację Pro Publico, odbyło się 26 września w katedrze. Wzięły w nim udział osoby zaangażowane w ruchy i wspólnoty ewangelizacyjne archidiecezji poznańskiej oraz ci, którym bliska jest nowa ewangelizacja. – Wspólnie przeżywana Eucharystia jest znakiem tego, jak wiele jest w archidiecezji wspólnot, którym zależy na ewangelizacji – zauważył bp Bryl podczas rozpoczynającej spotkanie Mszy św.

 

Niech Maryja prowadzi!

W wygłoszonej homilii biskup zwrócił się z prośbą do wszystkich osób zaangażowanych w archidiecezji w dzieła ewangelizacyjne, by zawsze znajdowały czas na modlitwę, która stanowi fundament każdej działalności apostolskiej. – Miejmy czas, żeby się modlić, żeby cieszyć się bliskością Boga. Znajdowanie czasu na modlitwę jest też uznaniem prawdy, że potrzebuję Bożej łaski, bez której niewiele mogę zrobić, mimo dobrych chęci i pięknych pomysłów. To Jezus może dokonywać przez nas wielkich rzeczy, a nie my sami. I dlatego potrzeba modlitwy, aby stawać się coraz bardziej dyspozycyjnymi wobec działania Bożej łaski – przekonywał bp Bryl. Zachęcał on jednocześnie do modlitwy o jasną i mocną wiarę, tak by móc przekazywać ją innym. – Ewangelizacja ma być dzieleniem się radością bycia blisko Jezusa, o którym wiemy, że nas kocha. Zadbajmy więc o to, żeby nasze serca były przepełnione Jego obecnością i módlmy się, byśmy najpierw sami umieli się cieszyć tym, że On jest z nami – zaznaczył kaznodzieja. Zaprosił też wszystkich do tego, by swoje modlitwy zanosili za pośrednictwem Matki Bożej. – Maryja jest naszą najlepszą przewodniczką do Boga, niech więc to Ona prowadzi wszystkie dzieła ewangelizacyjne archidiecezji poznańskiej – stwierdził biskup.

 

Ruszył nowy portal

Po Mszy św. kontynuowano wspólną modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i wielbienia, które poprowadził ks. Adam Pawłowski, opiekun ewangelizacyjnej „Wspólnoty św. Jacka”, działającej przy poznańskim klasztorze oo. Dominikanów oraz zespół ewangelizacyjny Niniwa Band pod przewodnictwem o. Błażeja Mielcarka z oblackiej parafii pw. Chrystusa Króla w Poznaniu. Celem spotkania, oprócz wspólnego wielbienia Boga, było zacieśnienie współpracy między środowiskami ewangelizacyjnymi działającymi nie tylko w samym Poznaniu, ale również na terenie całej archidiecezji. Podczas niego oficjalnie rozpoczął również działalność portal www.centrumnowejewangelizacji.pl, na którym można znaleźć informacje o dziełach ewangelizacyjnych już istniejących w naszej archidiecezji oraz planowanych inicjatywach.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki