Logo Przewdonik Katolicki

Bądźmy świadkami Miłosierdzia!

Błażej Tobolski
Fot.

Rozpalajmy świat miłością miłosierną! zachęcał bp Grzegorz Balcerek, który w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przewodniczył w Poznaniu Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II.

– Rozpalajmy świat miłością miłosierną! – zachęcał bp Grzegorz Balcerek, który w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przewodniczył w Poznaniu Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II.

– Ze wzruszeniem i wdzięcznością gromadzimy się w Godzinie Miłosierdzia w archidiecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego nie tylko po to, by się modlić i wzajemnie budować wiarą. Gromadzimy się, by od Chrystusa Miłosiernego zaczerpnąć moc, abyśmy wszyscy stali się iskrą miłosierdzia. A te połączone iskry niech staną się ogniem Miłosierdzia Bożego, który zapali i przemieni świat miłością miłosierną. I niech to będzie jednym z owoców dzisiejszej kanonizacji – mówił biskup podczas uroczystej liturgii. Licznie na niej zgromadzeni wierni dziękowali również Bogu w dzień kanonizacji za papieża, który był wielkim orędownikiem uroczystości Miłosierdzia Bożego i wprowadził ją do kalendarza liturgicznego, a także wyniósł do chwały ołtarza św. Faustynę Kowalską – Sekretarkę Bożego Miłosierdzia.

 

Zadanie dla nas

W homilii biskup przypomniał, że spełniły się wszystkie obietnice i zapowiedzi zapisane przez św. Faustynę. – Ale nie spełniło się jeszcze jedno z proroctw, o którym tak Jezus mówi w jej Dzienniczku: „Polskę szczególnie umiłowałem. A jeżeli posłuszna będzie Mojej woli wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje” – zaznaczył bp Balcerek. Zwrócił też uwagę, że o tej iskrze mówił święty już dziś Jan Paweł II w Łagiewnikach w 2002 r. Zawierzając wówczas świat Miłosierdziu Bożemu, papież wyraził pragnienie, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniło ich serca nadzieją. „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać, trzeba przekazywać światu ogień Miłosierdzia. (...) To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Miłosierdzia Bożego, którzy będą tutaj przybywać z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami Miłosierdzia!” – wołał papież.

 

Wiele, wiele iskier

– Co oznacza owa iskra? Bez wątpienia jest nią św. Faustyna, św. Jan Paweł II i bł. ks. Michał Sopoćko. Ale nie tylko oni, także wszyscy, którzy są sługami Miłosierdzia Bożego – tłumaczył bp Balcerek, prosząc jednocześnie, byśmy w naszym codziennym życiu, w naszych rodzinach, parafiach i w całym społeczeństwie czynili miłosierdzie, także poprzez słowo i modlitwę. – Uczynki miłosierdzia przez nas spełniane, to właśnie iskry miłosierdzia, wiele iskier miłosierdzia! – przekonywał biskup.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki