Logo Przewdonik Katolicki

Referendum - narzędzie bardzo niebezpieczne

Jan Pospieszalski
Fot.

Jeszcze nigdy poza okresami kampanii wyborczych Polacy tak często nie korzystali z określeń: frekwencja, urna, liczenie głosów, komisja wyborcza. Przez Polskę przetacza się fala referendalnej gorączki.

Elbląg, Ostróda, a w kolejce inne miasta, m.in. Olsztyn, Włocławek, Kraków, Żyrardów, Słupsk, no i przede wszystkim Warszawa. Na razie batalie toczą się o zmianę władz miejskich, o samorządy. Ale jak widać na przykładzie stolicy – nie tylko. Gołym okiem widać, że idzie o coś więcej.

Dla Donalda Tuska, Platformy Obywatelskiej, dla obozu władzy, gra toczy się o coś znacznie poważniejszego. Nie trzeba być socjologiem, by dostrzec związek, jaki miało zwycięstwo kandydata PiS w Elblągu z kolejnymi, coraz lepszymi wynikami sondaży partii Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei porażki ludzi koalicji właśnie w Elblągu, w Rybniku, na Podkarpaciu niewątpliwie wpływają na dołujące słupki Platformy i PSL.

 

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki