Logo Przewdonik Katolicki

Zmiany personalne - proboszczowie i neoprezbiterzy

PK
Fot.

Publikujemy listę zmian dokonanych przez abp. Józefa Kowalczyka prymasa Polski wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie z dniem 1 lipca.

Proboszczowie przechodzący w stan spoczynku

 

Ks. Ryszard Goliński zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Nekli, przechodzi w stan spoczynku i pozostaje w parafii z możliwością zamieszkania w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów.

 

Ks. Paweł Heliasz zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Marka Ew. w Polanowicach, przechodzi w stan spoczynku i zamieszka w Bydgoszczy.

 

Ks. Tadeusz Skonieczny zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. MB Częstochowskiej w Ostrowitem, przechodzi w stan spoczynku i zamieszka w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów.

 

Ks. Piotr Franków zwolniony z obowiązków proboszcza parafii św. Rocha w Rzadkwinie, przechodzi w stan spoczynku i zamieszka w Inowrocławiu.

 

Ks. Henryk Badura zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu Poznańskim, przechodzi w stan spoczynku i zamieszka w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów.

 

Proboszczowie i administratorzy

 

Ks. Wojciech Schejn zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu i NMP Różańcowej w Jabłówku i mianowany proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Nekli.

 

Ks. Artur Sreberski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy i mianowany administratorem parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lubostroniu i NMP Różańcowej w Jabłówku.

 

Ks. Błażej Czarnecki zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Inowrocławiu i mianowany proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu Poznańskim.

 

Ks. Janusz Popowski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Narodzenia NMP w Pyzdrach i mianowany administratorem parafii pw. św. Marka Ewangelisty w Polanowicach.

 

Ks. Zbigniew Bukowski po powrocie z pracy misyjnej mianowany administratorem parafii pw. św. Rocha w Rzadkwinie.

 

Ks. Henryk Kaczmarek po powrocie z Ordynariatu Polowego mianowany proboszczem parafii pw. MB Częstochowskiej w Ostrowitem.

 

Ks. Tomasz Kruszelnicki zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży i mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Kaczanowie.

 

Neoprezbiterzy

 

Ks. Bartłomiej Blat został skierowany do parafii pw. św. Wita w Rogoźnie.

 

Ks. Michał Bubacz został skierowany do parafii pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława we Wrześni (fara).

 

Ks. Paweł Bucki został skierowany do parafii pw. św. Floriana w Chodzieży.

 

Ks. Michał Grupa został skierowany do parafii pw. św. Doroty w Strzałkowie.

 

Ks. Remigiusz Malewicz został skierowany do parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie.

 

Ks. Piotr Szcześniak został skierowany do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie.

 

Ks. Jarosław Wesołowski został skierowany do parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu.

 

Ks. Dawid Witkowski został skierowany do parafii pw. św. Marcina w  Żninie.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki