Logo Przewdonik Katolicki

?Ognisko nadziei? dla rodzin w kryzysie

Bernadeta Kruszyk
Fot.

W Gnieźnie rozpoczęła działalność katolicka poradnia dla rodzin w kryzysie Ognisko nadziei.

W Gnieźnie rozpoczęła działalność katolicka poradnia dla rodzin w kryzysie „Ognisko nadziei”. Jak tłumaczy ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, która jest współorganizatorem przedsięwzięcia, z pomocy psychologa, prawnika, mediatora i kapłana mogą korzystać rodziny i osoby, które znalazły się w kryzysowej sytuacji i nie potrafią sobie samodzielnie poradzić. – Nie chodzi ściśle o trudności materialne, ale na przykład o problemy wychowawcze, wszelkie uzależnienia, konflikty w rodzinie, zaburzenia osobowościowe, problemy z uwikłaniem w sekty i inne tego typu zagrożenia – tłumaczy ks. Stawski. Dodaje również, że na specjalistyczną pomoc mogą liczyć także samotne matki i kobiety spodziewające się dziecka, które nie mają oparcia w najbliższych, małżeństwa w kryzysie, osoby, które są obciążone nadmiernym kredytem, mają problem z czytaniem i konstruowaniem pism urzędowych.

Poradnia nie będzie miała stałych godzin przyjęć ani dyżurów. Osoby potrzebujące będą się najpierw zgłaszały do osoby pierwszego kontaktu, a później zostaną przez nią umówione z konkretnym specjalistą w terminie dogodnym dla obu stron. Punkt, w którym odbywać się będą spotkania, mieszczący się w tzw. Lamusie przy katedrze gnieźnieńskiej, poświęcił 8 kwietnia prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Jak mówił, poradnia jest wyrazem konkretnej troski o człowieka znajdującego się w potrzebie, nie tylko tej materialnej, ale także potrzebie duchowej. Prymas wyraził również nadzieję, że wszyscy korzystający z pomocy poradni otrzymają w niej nie tylko konkretne rady i wskazówki, ale także słowa otuchy i wsparcia w duchu miłości bliźniego.
Poradnia „Ognisko nadziei” jest wspólnym projektem Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej i referatu Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Osoba pierwszego kontaktu dyżuruje w dni powszednie do godz. 19.00 pod nr. tel. 795 108 176.  

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki