Logo Przewdonik Katolicki

Rekolekcje przez internet

Justyna Sowa
Fot.

Czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia trwa. Jednym z ważniejszych elementów dobrego przeżycia Adwentu jest udział w rekolekcjach. Propozycji mamy wiele, a wśród nich coś specjalnego dla tych, którym obowiązki nie pozwalają na osobiste uczestnictwo. To rekolekcje internetowe.

 
Refleksja przed monitorem
Niemal każdy z nas jest użytkownikiem internetu. Jedni ze względu na pracę, inni dla rozrywki. Potrafimy godzinami wpatrywać się w ekran czy „przesiadywać” na Facebooku. Ale internet można wykorzystać także do lepszego przygotowania się na Boże Narodzenie. Wystarczy kilka kliknięć i odrobina wolnego czasu.
Biorąc pod uwagę tempo naszego życia, niezwykle trudno jest niektórym wygospodarować czas na osobiste uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych. Dla tych, którzy ze względu na wielorakie obowiązki nie mogą sobie na to pozwolić, przygotowano rekolekcje internetowe. Na przykład:
 
DEON.pl
Popularny portal katolicki tworzony w Krakowie przygotował specjalną propozycję na Adwent. Od poniedziałku do soboty na stronie publikowane będą wideokomentarze do Ewangelii. Główny zamysł akcji zawiera się w haśle „Jedno zdanie – jedna myśl – jedna minuta – przemyśl to!”. Czyli krótko i konkretnie. Wideokomentarze dostępne są na stronie DEON.pl oraz na faceebookowym profilu.
 
PROFETO.pl
To Serwański Portal Ewangelizacyjny. Znajdziemy na nim propozycję rekolekcji adwentowych „360 sekund przy studni”, które będą spotkaniem z Bogiem żywym, który przychodzi w swoim Słowie. Warte podkreślenia jest to, iż rekolekcje te skierowane są także do osób, które nie słyszą, a posługują się językiem migowym.
 
Sakramenty zawsze osobiście
Dziś księża odmawiają brewiarz, używając smartfonów czy tabletów. Adwentowe rekolekcje internetowe także są wyjściem naprzeciw współczesnym katolikom. Nie wolno jednak zapomnieć o osobistym uczestnictwie we Mszy św. czy spowiedzi. Tego przez internet zrobić się nie da. I tak już zostanie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki