Logo Przewdonik Katolicki

Kapucyni nie śpią!

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Bracia kapucyni nie zapadają w sen zimowy, obcy jest im również sen rozleniwienia w letnie dni. Co ciekawego proponują na wakacje?

Bracia kapucyni nie zapadają w sen zimowy, obcy jest im również sen rozleniwienia w letnie dni. Co ciekawego proponują na wakacje?

  

Modlitewnie

W sam raz na duchowy początek lata już po raz dziesiąty kapucyni zorganizowali Czuwanie ze św.  Ojcem Pio w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Na spotkanie zaproszono Lucię Ippolito, matkę Matea Pia Colellego, który został cudownie uzdrowiony za przyczyną św. Ojca Pio. Hasłem czuwania uczyniona słowa „Świętymi bądźcie”. Jak informuje o. Tomasz Duszyc, krajowy koordynator grup św. o. Pio, w całej Polsce działa ok. 300 grup, którym patronuje Święty z Petrelciny. Co roku w czuwaniu w Krakowie bierze udział ok. 4–5 tys. wiernych.

 

Młodzi na okręt!

Kapucyni zapraszają wszystkich młodych (15–22 lat) do Wołczyna. Tym razem XIX spotkanie młodych rozpocznie się 9 i potrwa do 14 lipca. Ma ono swoje hasło: „Okręt zbawienia”. – Nawiązuje ono do siedmiu poprzednich, na których rozważano istotę siedmiu sakramentów. Teraz sakramenty te zgłębiane są przy okazji rozmowy o Kościele. Chcemy pokazać dynamizm Kościoła. Okręt kieruje młodych przez Kościół do Boga, własnego wnętrza i do świata – mówi o. Marcin Grec. Spotkania uatrakcyjnią goście. m.in.: ks. Jacek Stryczek, Judyta Syrek oraz zespoły: „@Tm 2,3”, „Play and Pray” i wiele innych.

 

Na kapucyńskim szlaku – Kapszlak.pl

Oprócz Wołczyna „brązowi” bracia zapraszają na wyjazdy wakacyjne m.in. w Bieszczady, na Mazury, w Tatry. Co ważne, koszt takich wakacji to dobrowolna ofiara, dzięki temu z tej oferty będzie mogło skorzystać wiele osób. Inną propozycją są np. rekolekcje nawrócenia dla uczniów szkół średnich i starszych. Zgłoszenia na rekolekcje i wakacje z kapucynami pod adresem e-mailowym: kapszlak@kapucyni.pl oraz pod numerem tel. 604 089 978. – Zapraszamy na nasze turnusy odbywające się w urokliwych zakątkach Polski. Turnusy nazywamy „Wakacjami z Bogiem” – odpoczywamy i męczymy się, chodząc po górach, bawiąc się, ale jest też okazja posłuchać konferencji, porozmawiać o wierze. Nasze propozycje kierujemy dla młodzieży męskiej od gimnazjum do szkoły średniej i starszych. Natomiast rekolekcje nawrócenia i Wołczyńskie Spotkanie Młodych mają charakter koedukacyjny – informuje Br. Marcin Grec.

 

Informacje o kapucyńskich inicjatywach:

www.wolczyn.kapucyni.pl.

www.kapszlak.pl

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki