Logo Przewdonik Katolicki

XXIV Spotkanie Młodych w Wołczynie – Razem!

XXIV Spotkanie Młodych w Wołczynie – Razem!

Wołczyn to niewielkie miasteczko w województwie opolskim, ale nie tylko. Jest to również miejsce, gdzie już od 24 lat co roku organizowane jest wakacyjne wydarzenie dla młodzieży. Spotkanie Młodych w Wołczynie ma charakter festiwalowo-rekolekcyjny, a jego głównym celem jest promowanie wartości chrześcijańskich wśród młodych ludzi.

Organizatorem tych Spotkań jest Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W tym roku odbędzie się ono w dniach 16-20 lipca i spotkamy się już po raz 24.
 
W te wakacje będziemy kontynuować rozpoczętą w poprzednim roku przygodę ze św. Franciszkiem. Ostatnio poznawaliśmy jego historię nawrócenia, a teraz w kolejnych dniach Spotkania Młodych będziemy przyglądać się braterstwu od różnych perspektyw. 
Jesteśmy braćmi, bo mamy jednego Ojca? Jesteśmy braćmi, bo naszym bratem jest Chrystus? A może jesteśmy braćmi, bo mamy obok siebie drugiego człowieka? Odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi: prawda! Właśnie dlatego XXIV Spotkanie Młodych w Wołczynie odbędzie się pod hasłem „RAZEM”!
 
W tym roku młodzież będzie mogła bawić się na koncertach zespołów takich jak: Pinokio Brothers, Maleo Reggae Rockers, Play&Pray, oraz zespół braci kapucynów – KapEl’a.
Jest to też czas, w którym nie zabraknie ciekawych i wartościowych konferencji. Tegoroczni prelegenci to m.in. Darek Malejonek, dr Jacek Pulikowski, br. Marcin Grec, br. Tomasz Łakomczyk, Andrzej Sowa i s.Teresa Pawlak!
Fantastyczni goście, jedyni w swoim rodzaju bracia kapucyni, a także niepowtarzalna młodzież nie tylko z Polski, ale i z zagranicy na pewno w lipcu przyjadą do Wołczyna. A Ty? Wbijasz na Wołczyn?
Więcej informacji oraz zapisy na www.wolczyn.kapucyni.pl
 
 
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki