Logo Przewdonik Katolicki

Strefa Jezusa na Euro 2012

PK
Fot.

W Poznaniu duchowe przeżywanie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej (819 czerwca) rozpocznie Msza św. z nieszporami i procesją sprawowana 6 czerwca o godz. 18.00 w katedrze.

W Poznaniu duchowe przeżywanie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej (8–19 czerwca) rozpocznie Msza św. z nieszporami i procesją sprawowana 6 czerwca o godz. 18.00 w katedrze.

 

Z kolei podczas Euro, w zorganizowanej na pl. Wolności Strefie Kibica oraz w parku im. Kasprowicza (przy Arenie), powstanie tzw. Strefa Jezusa. – Przygotowujemy ją na wzór Przystanku Jezus towarzyszącego Przystankowi Woodstock. Na pewno będzie to okazja do rozmowy w języku polskim i angielskim z ewangelizatorami, których będą wyróżniały specjalne koszulki – wyjaśnia „Przewodnikowi” ks. Szymon Nowicki, archidiecezjalny duszpasterz sportowców. Zostanie utworzona również tzw. Strefa modlitwy w bazylice farnej (ul. Gołębia), kościele franciszkanów na Wzgórzu Przemysła oraz w zlokalizowanym najbliżej stadionu kościele pw. Świętej Rodziny (os. Kopernika). – Ta strefa pozwoli kibicom na chwilę spokojnej modlitwy, zarówno przed, jak i po rozgrywkach – zaznacza ks. Nowicki. Natomiast w czasie niedziel przypadających podczas Euro 2012 sprawowane będą w Poznaniu, z myślą o kibicach z innych krajów, Msze św. w ich językach narodowych:

 

10 czerwca

godz. 12.30 − fara (ul. Gołębia), język angielski

godz. 12.30 − kościół pw. św. Marcina (ul. Święty Marcin), język niemiecki

godz. 13.00 – kościół pw. Najświętszego Zbawiciela (ul. Fredry), język chorwacki

17 czerwca

godz. 17.00 − fara, język angielski

godz. 18.00 – kościół pw. św. Marcina, język niemiecki

godz. 18.00 – kościół pw. Najświętszego Zbawiciela, język włoski

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki