Logo Przewdonik Katolicki

Dyskont tylko dla wybranych?

PK
Fot.

Hipermarket, supermarket, a może dyskont? Gdzie najlepiej robić zakupy?

Hipermarket, supermarket, a może dyskont? Gdzie najlepiej robić zakupy?

 

 

Drogo i dobrze?

Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy za niemal punkt honoru uważali piątkowe lub sobotnie odwiedzenie hipermarketu, usytuowanego najczęściej na obrzeżu miasta. Spędzali w nim zazwyczaj dużo czasu, bo i powierzchnia sklepu i liczba produktów była imponująca. Supermarket, choć mniejszy i z nieco uboższą ofertą, też cieszył się dużą popularnością

Dyskont (ang. discount – obniżka ceny, rabaty) natomiast kojarzył się ze sklepem oferującym bardzo tanie produkty wystawione na paletach. Biednie i ubogo. Dziś dyskonty przeżywają prawdziwe oblężenie, ale czy nadal są najtańsze?

 

Tanio jak barszcz?

Dyskont to sklep mający ograniczoną do ok. 1000 liczbę produktów, bardzo silny udział marek własnych, oferowanych w stosunkowo dobrych cenach. Producent znanego koncernu zamieszcza na danym produkcie małe logo, natomiast podkreśla sformułowanie: „Wyprodukowano dla... (tutaj pada nazwa dyskontu)”.

W sklepach dyskontowych kupuje wiele osób, bo pokutuje przekonanie, że są w nich niskie ceny. W takiej opinii utwierdzają nas też sugestywne reklamy emitowane w różnych mediach. Poza żywnością można znaleźć w nich: kosmetyki, chemię gospodarczą, odzież, elementy wyposażenia domu czy coraz częściej produkty luksusowe i specjalistyczne. Wiele z nich jest naprawdę dobrej jakości, ale są i takie, których lepiej nie kupować. Na pewno nie trzeba obawiać się kupna suchej żywności (ryż, makarony, przyprawy), wody butelkowanej, paczkowanych słodyczy. Warto też kupić chemię gospodarczą czy kosmetyki, których marki znamy. Zanim skusimy się na promocję, zawsze przypatrzmy się towarowi i terminowi ważności, a jeśli budzi w nas jakieś wątpliwości – nie ryzykujmy.

Jeśli chodzi o ceny, to dziś dyskonty, z powodu coraz bardziej zróżnicowanego asortymentu i luksusowych produktów, nastawiają się na średniozamożnego klienta, a nie biednego. Robiąc zakupy, warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z przeglądarek internetowych, porównujących ceny konkretnych produktów w różnych sklepach. I pamiętajmy, coś co jest naprawdę tanie nie może być luksusowe... Jakość wymusza odpowiednią cenę. 

 

niño

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki