Logo Przewdonik Katolicki

Muzyka dla aktywnych

PK
Fot.

Nie od dziś wiadomo, jak zbawienny wpływ na nasz umysł ma muzyka. Właśnie dlatego podczas różnych aktywności fizycznych warto zabrać ze sobą odtwarzacz mp3.

 

Dziś sport ma dawać człowiekowi maksymalne zadowolenie. Liczą się więc wygodne buty, oddychające ubranie, specjalistyczne krokomierze czy pulsometry. Prócz urządzeń wspomagających nas fizycznie do osiągnięcia pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze coś co pomoże uwolnić myśli od codziennych trosk. Na przykład muzyka.

 

Do wyboru do koloru

Producenci wciąż prześcigają się w wymyślaniu kolejnych odtwarzaczy, które coraz bardziej spełniają oczekiwania bardzo wymagających klientów. Nie wystarczy już bowiem, że z wielkich odtwarzaczy CD przeszliśmy na wręcz miniaturowe „sprzęciki” wielkością zbliżone do połowy pudełka od zapałek. Dziś na rynku sprzętu muzycznego mamy do wyboru nie tylko odtwarzacze różniące się kształtem, wielkością czy parametrami technicznymi. W sklepach można kupić już nawet odtwarzacze wodoodporne! To jednak, jak będzie wyglądało nasze urządzenie, jest sprawą drugorzędną. Ważne, by oprócz interesujących nas parametrów, w zestawie były akcesoria przydatne podczas uprawiania sportów. Może to być pasek na przedramię lub nadgarstek (ten przydatny tylko przy słuchawkach bezprzewodowych). Czasem można je dokupić osobno. Należy jednak zwrócić uwagę, czy odtwarzacz pasuje wielkością do kieszonki w pasku. W innym wypadku podczas gwałtownych ruchów przenośne mp3 możemy po prostu zgubić.

 

Słuchawki

Bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy, jest wybór odpowiednich słuchawek. Na półkach sklepowych mamy szeroką gamę produktów. Niektóre z nich zupełnie nie nadają się dla aktywnych, jak choćby klasyczne słuchawki nauszne. Sportowcy mogą wybierać między różnymi słuchawkami dousznymi. Przekrój produktów tej kategorii jest naprawdę duży. Niektóre z nich zawierają specjalne powłoki przeciw poceniu. Wykonane z gumy są też łatwe do czyszczenia.

Dla przeciwników kabli powstały wygodne słuchawki bezprzewodowe. Oparte na technologii Bluetooth dają możliwość słuchania muzyki w wygodny sposób. Oczywiście komfort poczują osoby, które najpierw wydadzą pieniądze na nieco droższy sprzęt. Kupno najtańszej wersji tego rozwiązania może poskutkować kiepską jakością dźwięku bądź przerwami w odbiorze.

ter

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki