Logo Przewdonik Katolicki

Mocniejszy od szatana

Ks. Piotr Gąsior
Fot.

Amsterdam, Kijów, Łańcut, Biała Podlaska i Mszana Dolna co łączy te miasta?

Amsterdam, Kijów, Łańcut, Biała Podlaska i Mszana Dolna – co łączy te miasta?

 

 

Odwołują się do niego: policjanci, żołnierze, złotnicy i małe dzieci. Oczekują pomocy umierający.

 

Któż jak Bóg!

3 października św. Michał Archanioł otrzymał „oficjalnie” pod swoją opiekę jeszcze jedno całe miasto. Mszana Dolna zapragnęła wyróżnić dotychczasowego orędownika parafii mszańskiej i uroczystym dekretem ogłosiła go swoim patronem. Uroczystościom przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, nota bene honorowy obywatel Mszany. Na Mszy świętej został ponadto poświęcony pierwszy w dziejach miasta sztandar, który od tej pory po jednej stronie na biało-czerwonym tle ma herb a po drugiej – na tle niebieskim - postać Michała Archanioła trzymającego w ręku wagę i pokonującego szatana z podpisem „Któż jak Bóg”.

 

W radości ducha

Po części oficjalnej, która odbyła się najpierw w budynku Urzędu Miasta, a następnie w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła przygotowano plenerowy koncert, w ramach którego zaplanowano tzw. anielski orszak po ulicach Mszany Dolnej, występ Eleni i pokaz sztucznych ogni. Organizacją tego historycznego i znamiennego w swych skutkach wydarzenia ze strony władz świeckich zajmował się burmistrz Tadeusz Filipiak wraz z Radą Miasta. Natomiast ze strony Kościoła wierni otrzymali duchowe przygotowanie dzięki  proboszczom: ks. Jerzemu Raźnemu i ks. Stanisławowi Parzygnatowi oraz pozostałym duszpasterzom mszańskim.

 

W imieniu innych miejscowości naszej diecezji gratulujemy władzom oraz wszystkim mieszkańcom Mszany Dolnej tego jakże mądrego i pełnego zaufania aktu wiary w to, że „bez Boga ani do proga”.

 

 

 


Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce o prawdziwe dobro, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną!

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki