Logo Przewdonik Katolicki

Nauka? Czemu nie!

PK
Fot.

1 września uczniowie ponownie usłyszeli dźwięk dzwonka alarmujący do edukacji. To dobry moment dla każdego z nas, by również wziąć się do pracy po wakacyjnym rozluźnieniu.

 

Wrzesień to świetny miesiąc na podjęcie nowych wyzwań. Mimo iż przyjęło się, że to Nowy Rok skłania nas do stworzenia listy postanowień, to jednak nadchodząca jesień jest dobrym momentem do zdobywania kolejnych szczytów naszego rozwoju.

Po pierwsze, warto zastanowić się, które umiejętności chcemy zdobyć lub pogłębić. Jeśli postanowimy rozwinąć się intelektualnie, to warto przeglądnąć szeroki wachlarz ofert różnych szkół. Wybierając profil edukacji ważne, by sprawdzić certyfikaty, jakie posiada centrum edukacji oraz zasięgnąć opinii w internecie. Często właśnie w sieci możemy rzeczywiście sprawdzić, czego oczekiwać w praktyce od danego kursu.

 

Języki obce

W przypadku chęci podjęcia nauki języków obcych należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim dowiedzieć się, czy uczyć nas będzie native speaker (osoba, dla której dany język jest językiem ojczystym) czy wykwalifikowany nauczyciel – Polak. Istotną sprawą są wielkości grup, w których będziemy się uczyć, jak też możliwość odrobienia naszej nieobecności na zajęciach w innym terminie. Należy również zdecydować, czy jesteśmy zainteresowani np. nauką brytyjskiego czy amerykańskiego. W obu przypadkach jest kilka różnic, począwszy od akcentu, a skończywszy na słownictwie. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia finansowa. Należy uważać na wszelkie „haczyki”, czyli uwagi pisane małym druczkiem. Bowiem zdarza się, że oprócz ceny, którą musimy zapłacić za kurs, są również dodatkowe opłaty, np. za konsultacje językowe, materiały do nauki czy końcowy egzamin uwieńczony otrzymaniem certyfikatu ukończenia kursu.

 

A może praca nad sobą?

Jeśli nie interesuje nas nauka języków obcych, zawsze możemy wybrać inne kursy. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się szkolenia z zakresu psychologii. Skupiają się one, np. na metodach samorealizacji, asertywności, radzenia sobie w sytuacjach stresu. Czasem kursy te dotyczą wychowywania dzieci albo pokonywania lęków z przeszłości, które do dziś mają wpływ na nasze życie. Ponieważ tematyka tych spotkań jest bardzo poważna i wpływa na naszą psychikę, bardzo ważne jest, aby wybierać tylko sprawdzone szkolenia. Takie, w których pracują specjaliści. Należy wystrzegać się niepewnych ośrodków, które mogą okazać się rodzajem sekty manipulującej kursantami.

ter

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki