Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa o dobrą żonę

Ks. Krzysztof Różański
Fot.

Szukam wierzącej i praktykującej dziewczyny z mojego miasta, z którą mógłbym się związać na całe życie. Nie wiem, czy modląc się w tej sprawie czynię to w odpowiedni sposób, odmawiając np. dziesiątkę Różańca, prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej, odmawiając Pod Twoją obronę…Piotr


Szukam wierzącej i praktykującej dziewczyny z mojego miasta, z którą mógłbym się związać na całe życie. Nie wiem, czy modląc się w tej sprawie czynię to w odpowiedni sposób, odmawiając np. dziesiątkę Różańca, prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej, odmawiając „Pod Twoją obronę…”

Piotr

 

Starotestamentalny mędrzec pisał: „Szczęśliwy mąż, który ma dobrą żonę, liczba dni jego będzie podwójna. Dobra żona radować będzie męża, który osiągnie pełnię wieku w pokoju. Dobra żona to dobra część dziedzictwa i jako taka będzie dana tym, którzy się boją Pana: wtedy to serce bogatego czy ubogiego będzie zadowolone i oblicze jego wesołe w każdym czasie” (Syr 26, 1-4). Pismo Święte opowiada wielokrotnie o życiowych wyborach, których skutki obejmowały nie tylko życie rodzinne zainteresowanego, ale także jego wiarę. Stary Testament zakazywał więc małżeństw z pogankami (por. Pwt 7, 3). Złym przykładem jest życie króla Salomona, który wiążąc się z niewiernymi, w konsekwencji odstąpił od czystości wiary (por. 1 Krl 11, 1n).

Wybór dobrej żony to dla człowieka wierzącego sprawa równie istotna jak dla Kościoła lokalnego wybór dobrego biskupa. Podobnie jak biskup stoi na straży wiary powierzonego mu Kościoła, żona dana jest mężowi jako podpora i nadzieja w każdym czasie. O ile jednak na czas wyboru biskupa przewidziano specjalne modlitwy w Mszale, o tyle na czas wyboru małżonki, chrześcijaninowi pozostaje zdać się na własną inwencję wynikającą z osobistej pobożności. Można więc modlić się przez wstawiennictwo świętych patronów, a zwłaszcza Maryi i Józefa, których małżeńskiej wspólnocie Bóg powierzył Swego Syna. Modląc się o dobrego małżonka warto rozważać słowo Boże, wykorzystując np. biblijny „Hymn o miłości”.

Katechizm uczy nas, że „każda potrzeba może stać się przedmiotem prośby. Chrystus, który przyjął na siebie wszystko, ażeby wszystko odkupić, jest uwielbiany przez prośby, jakie zanosimy do Ojca w Jego Imię” (KKK 2633). O odpowiedni wybór małżonka należy więc prosić Boga.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki