Logo Przewdonik Katolicki

Wakacyjne ubezpieczenia wyjazdów

Justyna Koper
Fot.

W związku ze zbliżającymi się wyjazdami na wakacje, czytelnicy zainteresowani są tematyką ubezpieczeń na wypadek różnych zdarzeń losowych.

 

W związku ze zbliżającymi się wyjazdami na wakacje, czytelnicy zainteresowani są tematyką ubezpieczeń na wypadek różnych zdarzeń losowych.

 

Przede wszystkim należy przypomnieć, że wszyscy obywatele RP ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia mają prawo do świadczeń zdrowotnych w ramach systemu zabezpieczenia społecznego w swoim kraju. Możemy też ubiegać się o wydanie przez Fundusz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego obowiązującej na terenie Unii Europejskiej. Karta ta stanowi jednocześnie dowód zgody ubezpieczyciela na pokrycie kosztów leczenia w trakcie pobytu za granicą. W ten dokument powinny zaopatrzyć się w placówkach NFZ osoby wyjeżdżające do krajów Unii Europejskiej, Islandii, Lichtensteinu, Norwegii. Karta umożliwia więc zwrot poniesionych wydatków i pokrycie kosztów związanych z leczeniem za granicą. Ponadto należy pamiętać, że karta nie obejmuje wszystkich kosztów i wydatków, dlatego warto ubezpieczyć się dodatkowo. Wiele biur podróży posiada w swojej ofercie propozycje atrakcyjnych wyjazdów na wczasy, kolonie, obozy. Nie wszystkie jednak oferty obejmują dodatkowo ubezpieczenia wakacyjne. Dlatego też lepiej wcześniej zwrócić uwagę na wszelkie dodatkowe składniki oferty wyjazdu i zapoznać się z możliwością takiego ubezpieczenia, aby na przyszłość uniknąć dodatkowych kosztów. Ponadto firmy ubezpieczeniowe oferują zazwyczaj kompleksowy zakres takiego ubezpieczenia, który obejmuje zarówno pobyt w kraju, jak i za granicą. W jego skład wchodzi ubezpieczenie leczenia, koszty transportu i repatriacji, następstwa nieszczęśliwych wypadków, koszty ratownictwa, bagaż, koszty udzielania natychmiastowej pomocy oraz koszty rezygnacji z podróży.

 

                                                                                  

 

 

 

 

 

                                                        

                                                            

                                                       

                                                              

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki