Logo Przewdonik Katolicki

Niemieckie atrakcje

PK
Fot.

Port w Hamburgu zaliczany jest do największych na świecie. Niegdyś wyruszały z niego wielkie transatlantyki, obecnie jest to port przeładunkowy.

Mimo to jest obiektem zainteresowań wielu turystów. Wypływają z niego liczne statki wycieczkowe, nieopodal są liczne kawiarenki, bary, sklepy z pamiątkami. Można podziwiać też dwie zabytkowe jednostki – Rickmer Rickmers oraz Cap San Diego.

Heide Park, znajdujący się w Soltau na północy Niemiec, jest jednym z największych parków rozrywki w Europie. Codziennie odwiedzają go tysiące osób szukających wrażeń na przeróżnych kolejkach, obracających się ławkach itp. Znakami firmowymi parku są Collossos – ogromna kolejka o drewnianej konstrukcji, która w 2003 roku została zapisana do Księgi rekordów Guinnessa jako  kolejka o największym kącie pierwszego spadku - 61° oraz Scream – ławka, która z wysokości 71 m po opuszczeniu blokad spada siłą grawitacji na ziemię, zatrzymując się w ostatniej chwili. Park oferuje jeszcze ok. 40 innych atrakcji. Można w nim również zobaczyć pokazy walk piratów.

 

W. Wylegalski

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki