Logo Przewdonik Katolicki

Podziękowanie Prezydenta RP

PK
Fot.

Prezydent RP Lech Kaczyński w liście adresowanym do brata Aloisa, przełożonego ekumenicznej Wspólnoty z Taizé podziękował za decyzję o organizacji 32. Europejskiego Spotkania Młodych w Poznaniu.

 

"Z wielką radością przyjąłem wiadomość o ogłoszeniu przez Brata Przeora miejsca 32. Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Wspólnotę z Taizé. Cieszę się, że kolejne ekumeniczne spotkanie młodych chrześcijan odbędzie się na przełomie 2009 i 2010 roku w Poznaniu. Wiem, że dziesiątki tysięcy moich Rodaków uczestniczy od wielu już lat w spotkaniach organizowanych przez Waszą Wspólnotę, a więzi między Polakami i Wspólnotą z Taizé są naznaczone wzajemnym szacunkiem i zaufaniem. Wierzę, że inicjatywa - podejmowana już od 31 lat przez Braci Wspólnoty - przyniesie wiele dobrych owoców uczestnikom najbliższego Europejskiego Spotkania Młodych oraz jego organizatorom, w tym społeczności Poznania i całej Wielkopolski. Jestem przekonany, że i tym razem Polacy okażą gościnność uczestnikom tego ważnego ekumenicznego wydarzenia. Jednocześnie chciałbym podziękować Bratu Przeorowi za skierowany do przywódców 27 państw UE, w tym do mnie, „List do Unii Europejskiej". Dziękując za cenne uwagi zawarte w tekście, dotyczące aktualnych problemów ekonomicznych oraz społeczno-politycznych, zapewniam o wysiłkach podejmowanych przeze mnie dla wspierania wartości demokracji, wolności i pojednania w Europie oraz na całym świecie. Raz jeszcze dziękując za wyróżnienie polskiego miasta - po raz czwarty w historii Europejskich Spotkań Młodych - życzę Bratu Przeorowi oraz całej Wspólnocie z Taizé wiele dobra w Nowym Roku 2009 oraz ewangelicznych sukcesów w posłudze Braci".


Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej

Lech Kaczyński

 

8 stycznia 2009 roku

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki