Logo Przewdonik Katolicki

Sklepik szkolny

PK
Fot.

Czym różni się prowadzenie sklepiku szkolnego od zwykłego sklepu? - Największą różnicą między zwykłym sklepem a bufetem szkolnym jest wydawanie ciepłych posiłków. Jako że sklepik, który prowadzę, jest połączony ze stołówką szkolną, wydajemy obiady dla osób, które mają zajęcia do późnych godzin. Co więcej, znam...

Czym różni się prowadzenie sklepiku szkolnego od zwykłego sklepu?

 

- Największą różnicą między zwykłym sklepem a bufetem szkolnym jest wydawanie ciepłych posiłków. Jako że sklepik, który prowadzę, jest połączony ze stołówką szkolną, wydajemy obiady dla osób, które mają zajęcia do późnych godzin. Co więcej, znam wszystkie osoby, które przychodzą do sklepiku zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dlatego często, gdy ktoś podchodzi do lady, wiem, co chcę kupić, gdyż zamówienia poszczególnych osób rzadko się zmieniają.

 

Czy współczesna szkoła może istnieć bez sklepiku?

 

- W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie tak dużej szkoły bez sklepiku i bufetu. Kiedy ja chodziłam do szkoły, mogliśmy w szkole zakupić tylko kanapkę i oranżadę, więc większość uczniów wychodziła poza teren szkoły, żeby kupić coś innego. Dzisiaj rodzice uczniów spieszą się rano do pracy, dlatego wolą dać dziecku pieniądze na śniadanie, zamiast przygotować je w domu. Również nauczyciele korzystają z bufetu, gdyż wielu z nich ma przerwy pomiędzy lekcjami, długo pracują i muszą zjeść coś w międzyczasie.

 

Czy praca w szkole jest satysfakcjonująca?

 

- Praca w szkole daje ogromną satysfakcję. Nie jest męcząca ani monotonna. Oprócz sprzedawania, wiele rozmawiam z uczniami. Często przychodzą, zwierzają się ze swoich problemów, opowiadają, co dzieje się na lekcjach, czego się uczą. Gdy pracuje się wśród znajomych, praca staje się naprawdę miła. Prowadziłam kiedyś sklepik w gimnazjum, ale nie można porównać tamtego doświadczenia z atmosferą panującą w tym liceum, gdzie uczniowie są życzliwi i pogodni. Dzięki pracy wśród młodzieży wciąż czuję się młodo.

 

Co uczniowie kupują najczęściej?

 

- Jeśli chodzi o jedzenie, uczniowie najczęściej kupują bułki i drożdżówki. Z napoi wybierają najczęściej niestety colę, czasem również wodę i soki. Oczywiście różnego rodzaju słodycze zawsze cieszą się popularnością. Z ciepłych posiłków najczęściej wybierane są frytki, zapiekanki, naleśniki oraz spaghetti.

 

Rozmawiała

Hanna Puchalska

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki