Sklepik szkolny





Czym różni się prowadzenie sklepiku szkolnego od zwykłego sklepu?



- Największą różnicą między zwykłym sklepem a bufetem szkolnym jest wydawanie ciepłych posiłków. Jako że sklepik, który prowadzę, jest połączony ze stołówką szkolną, wydajemy obiady dla osób, które mają zajęcia do późnych godzin. Co więcej, znam...
Czyta się kilka minut

Czym różni się prowadzenie sklepiku szkolnego od zwykłego sklepu?

- Największą różnicą między zwykłym sklepem a bufetem szkolnym jest wydawanie ciepłych posiłków. Jako że sklepik, który prowadzę, jest połączony ze stołówką szkolną, wydajemy obiady dla osób, które mają zajęcia do późnych godzin. Co więcej, znam wszystkie osoby, które przychodzą do sklepiku zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dlatego często, gdy ktoś podchodzi do lady, wiem, co chcę kupić, gdyż zamówienia poszczególnych osób rzadko się zmieniają.

 

Czy współczesna szkoła może istnieć bez sklepiku?

- W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie tak dużej szkoły bez sklepiku i bufetu. Kiedy ja chodziłam do szkoły, mogliśmy w szkole zakupić tylko kanapkę i oranżadę, więc większość uczniów wychodziła poza teren szkoły, żeby kupić coś innego. Dzisiaj rodzice uczniów spieszą się rano do pracy, dlatego wolą dać dziecku pieniądze na śniadanie, zamiast przygotować je w domu. Również nauczyciele korzystają z bufetu, gdyż wielu z nich ma przerwy pomiędzy lekcjami, długo pracują i muszą zjeść coś w międzyczasie.

Czy praca w szkole jest satysfakcjonująca?

- Praca w szkole daje ogromną satysfakcję. Nie jest męcząca ani monotonna. Oprócz sprzedawania, wiele rozmawiam z uczniami. Często przychodzą, zwierzają się ze swoich problemów, opowiadają, co dzieje się na lekcjach, czego się uczą. Gdy pracuje się wśród znajomych, praca staje się naprawdę miła. Prowadziłam kiedyś sklepik w gimnazjum, ale nie można porównać tamtego doświadczenia z atmosferą panującą w tym liceum, gdzie uczniowie są życzliwi i pogodni. Dzięki pracy wśród młodzieży wciąż czuję się młodo.

Co uczniowie kupują najczęściej?

- Jeśli chodzi o jedzenie, uczniowie najczęściej kupują bułki i drożdżówki. Z napoi wybierają najczęściej niestety colę, czasem również wodę i soki. Oczywiście różnego rodzaju słodycze zawsze cieszą się popularnością. Z ciepłych posiłków najczęściej wybierane są frytki, zapiekanki, naleśniki oraz spaghetti.

Rozmawiała

Hanna Puchalska

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 45/2008