Logo Przewdonik Katolicki

Królewskie ogrody

PK
Fot.

15 stycznia minęło 60 lat od zakończenia budowy największego budynku biurowego na świecie, który nie jest wieżowcem Pentagonu w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Pentagon (z ang. pięciokąt) to siedziba Departamentu Obrony USA. Pomysłodawcą lokalizacji i konstrukcji budynku był prezydent F.D. Roosevelt. Jest on też najczęstszym miejscem protestów ludności amerykańskiej;...

15 stycznia minęło 60 lat od zakończenia budowy największego budynku biurowego na świecie, który nie jest wieżowcem – Pentagonu w stanie Wirginia w Stanach Zjednoczonych. Pentagon (z ang. pięciokąt) to siedziba Departamentu Obrony USA. Pomysłodawcą lokalizacji i konstrukcji budynku był prezydent F.D. Roosevelt. Jest on też najczęstszym miejscem protestów ludności amerykańskiej; było tak np. w latach 60., gdy Stany Zjednoczone brały udział w wojnie wietnamskiej. 11 września 2001 roku również Pentagon, oprócz dwóch bliźniaczych wież w Nowym Jorku, był celem ataku terrorystów. Zginęło wtedy ponad sto osiemdziesiąt osób.
 
Badania amerykańskich naukowców z Uniwersytetu w Kolorado wskazują, że aż 82 procent uczniów szkół ponadpodstawowych cierpi na chroniczny brak snu, co nie tylko sprawia, że mają problemy z nauką, koncentracją czy zdrowiem, ale prowadzi do wzrostu wypadków samochodowych z udziałem nieletnich. Sytuacja jest na tyle poważna, iż w wielu stanach dyrekcje szkół zdecydowały, że lekcje będą zaczynać się godzinę później, czyli o 8.40. Dzięki temu uczniowie mają lepsze wyniki w nauce, wzrosła też ich frekwencja na lekcjach.

WebMD, ediets.com czy diet.com to tylko niektóre z programów pomagających internautom pozbyć się niechcianych kilogramów. Szacuje się, że przynoszą one trzydziestobilionowe zyski. Choć badania nad skutecznością takiej metody odchudzania dopiero się rozpoczynają, już teraz wiadomo, że korzystający z takiej formy pozbycia się nadmiaru kilogramów mniej więcej w przeciągu sześciu miesięcy tracą trzy razy więcej kilogramów niż stosując inne diety. Takie programy są przede wszystkim skierowane do osób prowadzących intensywny tryb życia, jak i nieśmiałych, którzy stronią od terapii grupowej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki