Logo Przewdonik Katolicki

Mount Everest

PK
Fot.

W dniach 17-27 lipca we Wrocławiu odbędzie się 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty 2008. Składa się on m.in. z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty, podczas którego zostanie zaprezentowanych 16 premierowych filmów z festiwali filmowych z całego świata. Jest to też okazja do poznania się z nowymi trendami w kinie światowym. Międzynarodowe...

W dniach 17-27 lipca we Wrocławiu odbędzie się 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Era Nowe Horyzonty 2008”. Składa się on m.in. z Międzynarodowego Konkursu Nowe Horyzonty, podczas którego zostanie zaprezentowanych 16 premierowych filmów z festiwali filmowych z całego świata. Jest to też okazja do poznania się z nowymi trendami w kinie światowym. Międzynarodowe jury przyzna w tym roku po raz pierwszy nagrodę za debiut reżyserski. W ramach festiwalu odbędzie się również przegląd kina nowozelandzkiego oraz liczne spotkania z twórcami i krytykami nowozelandzkimi. Imprezie tej towarzyszyć będzie wystawa w Muzeum Miejskim Wrocławia dotycząca twórczości F. Felliniego wraz z pokazem filmów dokumentalnych.

W dniach 21-27 lipca w Kodniu nad Bugiem odbędzie się Festiwal Życia 2008, organizowany przez Wspólnotę Dobrego Pasterza, przedstawicieli Zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej oraz młodzieżową wspólnotę „Niniwa”. Spotkanie skierowane jest dla tych wszystkich, którzy: „szukają Boga, chcą Go bliżej poznać, poszukują sensu życia i spokoju ducha” – jak czytamy w zaproszeniu. Podczas festiwalu zostanie zorganizowana m.in.  pielgrzymka do unickiego sanktuarium w Kostomłotach, odprawiane będą nabożeństwa o uzdrowienie duszy i ciała oraz odbędą się liczne koncerty.

 

Emisja dwutlenku węgla i otyłość to jedne z najczęstszych obsesji Amerykanów. Naukowcy z uniwersytetu Northwestern postulują wprowadzenie nowych przepisów dotyczących podróżowania osób otyłych. Jako że większość z nich w praktyce zajmuje dwa miejsca w samolocie (poprzez uniesienie podpórki pod rękę), powinni oni płacić więcej za bilet lotniczy. Pomysł ten jednak spotkał się z falą krytyki, także i osób szczupłych, gdyż nikt nie wyobraża sobie publicznego ważenia przed wejściem na pokład. Kolejne rozwiązanie problemu otyłości to zwiększenie opłat związanych z ubezpieczeniem. Jak dotąd największe skutki odnosi nagradzanie przez pracodawców sowich pracowników za stratę zbędnych kilogramów.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki