Logo Przewdonik Katolicki

Jestem cichy i pokornego serca

PK
Fot.

Jezus jest cichy i pokornego serca. Prawdziwej pokory możemy uczyć się od Jezusa, rozważając Jego życie już od dnia Jego narodzin. Nie było dla Niego miejsca gospodzie, więc narodził się w zimnej, biednej stajni. Jezus ukazał nam przykład pokory, kiedy umył uczniom nogi, a najpełniej, kiedy umierał na krzyżu, wtedy uniżył się całkowicie. Św. Urszula Ledóchowska...

Jezus jest cichy i pokornego serca. Prawdziwej pokory możemy uczyć się od Jezusa, rozważając Jego życie już od dnia Jego narodzin. Nie było dla Niego miejsca gospodzie, więc narodził się w zimnej, biednej stajni. Jezus ukazał nam przykład pokory, kiedy umył uczniom nogi, a najpełniej, kiedy umierał na krzyżu, wtedy uniżył się całkowicie.

Św. Urszula Ledóchowska pisała: „To jest cechą teraźniejszych czasów, że wszyscy dążą wyżej, coraz wyżej, pokora ucieka z tej ziemi”. To jest cechą także naszych czasów. Trzeba nam jednak pamiętać, że szatan nie działa tam, gdzie jest pokorne działanie człowieka. Wpatrujmy się w pokorne serce naszego Pana, od Niego uczmy się kształtować nasze serca.

Wakacje są czasem odpoczynku, jednak w szkole Jezusa zawsze trzeba być gotowym wykonywać zadania, które On powierza swoim uczniom. Obyśmy nie zmarnowali żadnej szansy i starali się jak najlepiej zdawać egzamin z naszego życia.

 

s. Joanna

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki