Logo Przewdonik Katolicki

?Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego??

PK
Fot.

Jezus zadając pytanie o Syna Człowieczego z pewnością spodziewał się różnych odpowiedzi. Mimo wszystko wśród wielu słów usłyszał to, które objawiło się dzięki Ojcu, który jest w niebie. Szymon Piotr wypowiedziawszy zdanie: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego, złożył swoiste wyznanie wiary. Rybak z Kafarnaum okazał się...

Jezus zadając pytanie o Syna Człowieczego z pewnością spodziewał się różnych odpowiedzi. Mimo wszystko wśród wielu słów usłyszał to, które objawiło się dzięki Ojcu, „który jest w niebie”. Szymon Piotr wypowiedziawszy zdanie: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”, złożył swoiste wyznanie wiary. Rybak z Kafarnaum okazał się być fundamentem Kościoła. To on jest Opoką, ale czy jedyną?

Każde nasze wyznanie wiary winno stawać się podporą dla wiary innych. Piotr był uczniem Chrystusa, jak każdy z nas. Czym więc się różnimy? Bóg kocha każde swoje dziecko, nie zważając na czasy, w jakich żyje, płeć, zamożność czy też kolor skóry. Warto zauważyć, że nawet Piotr, któremu Jezus w jakimś sensie powierzył Kościół, wiele razy błądził, a nawet trzykrotnie zaparł się Jezusa. Bowiem nie chodzi o to, że grzeszymy, ale by pomimo naszych słabości, mówić Jezusowi: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. Dając przy tym znak świadectwa, że też chcemy być podporą Kościoła.

Podczas każdego wyznaniu wiary warto zastanowić się, czy rzeczywiście jesteśmy świadomi wypowiadanych słów. Właśnie poprzez naszą wiarę w Syna Bożego stajemy się godni budowania Kościoła. Któż więc może szczerze powiedzieć, że stara się być Skałą, Opoką naszego Pana?

 

Magdalena Janiak

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki